Nebolo to tak dávno, čo sme ako deti vyvádzali, šantili a sem-tam urobili niečo, čo sa rodičom nepáčilo. Každý z nás vyparatil niečo zlé. Niekto z toho vyšiel v pohode, no sú medzi nami aj takí, ktorí dostali skutočne zvláštny trest.

1. “Keď som niečo vyviedol, mama ma donútila behať okolo ulice, zatiaľ čo ona šla popri mne na aute a nahlas púšťala pesničky ABBY. Povedala, že vďaka behu budem mať endorfínov na rozdávanie a nebudem taký drzý.”

run photo
Fotorech/Pixabay

2. “Musel som dýchať papuľu nášho psa. Pretože ‘ak my musíme znášať tie odporné veci, čo ti vychádzajú z úst, budeš to robiť aj ty.’ Znie to hlúpo, ale prosil som rodičov o iný trest.”

dog photo
ElvisClth/Pixabay

3. “Musela som písať slová a ich výslovnosť, koreň slova, synonymá, antonymá, definície, konotácie a tak ďalej. Keď som skončila s jedným slovom, ďalšie muselo začať na hlásku, ktorou to predošlé končilo.”

writing photo
mozlase_/Pixabay

4. “Mali sme na záhrade bazén, do ktorého sme nemohli ísť, keď neboli rodičia doma. Kamoš ma presvedčil, aby som doňho skočil, no v tom prišiel domov otec a prichytil ma pri čine. Musel som napísať esej na tému “podchladenie”, ktorá nemohla mať menej ako tri strany.”

pool photo
Engin_Akyurt/Pixabay

5. “Ak sme sa so súrodencami bili, mama nás donútila nosiť doma chňapky – pri hraní, jedle ale hocičom inom po dobu 30 minút.”

cooking glove photo
Bru-nO/Pixabay

6. “Vždy, keď som spravil niečo zlé, rodičia odmontovali dvere z mojej izby a dali ich do pivnice.”

door photo
karishea/Pixabay

7. “Môj syn neznášal jeden film, tak som ho za trest donútila ho pozerať a napísať naň kritický článok.”

netflix photo
Tumisu/Pixabay

8. “Mama nám dovolila sa hádať len s rôznymi prízvukmi. Vždy sme sa na tom začali smiať a bolo po hádke.”

laugh photo
HuyNgan/Pixabay

9. “Musel som sedieť v prázdnej vani a čítať vojnové knihy.”

empty bathtub photo
Photo by dejankrsmanovic

10. “Otec bol v armáde, preto od nás vždy vyžadoval poriadok. Ak sme si pred školou neustlali postele, vyzliekol nám periny a matrace oprel o stenu. Stačilo pár ráz a robili sme to automaticky.”

 bed photo
michasekdzi/Pixabay

11. “Otec bol vojak, takže keď som sa dostal do problému, dal mi päť kociek, ktorými som musel hodiť. Aké čísla padli, toľko brušákov a klikov som musel spraviť.”

dices photo
5598375/Pixabay

12. “Moje deti nie sú v jedle vyberavé, no majú rady keď má jedlo výraznú chuť. Ak sú zlé, v ten deň im dám do jedla menej ochucovadiel, aby bolo jedlo jedlé, ale nie podľa ich priania.”

food season photo
babawawa/Pixabay

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.