Tri nevyriešené záhady. Také, ktoré pravdepodobne už nikdy nebudú objasnené. Spájajú sa v nich nadprirodzené sily a záhadné udalosti. V každom prípade potvrdzujú fakt, že existuje niečo medzi nebom a zemou, čo naša myseľ nedokáže vysvetliť a ani pochopiť. Otázka je, či raz vôbec ľudstvo dospeje na takú úroveň, aby im rozumelo.

Uhoľný poltergeist

pixabay.com, public domain

1. január 1921, Hornsey, Londýn. V tento deň si pán Frost nechal doručiť zásielku uhlia na kúrenie. Jemu aj jeho rodine bolo už od začiatku jasné, že nešlo len o také obyčajné uhlie . Akonáhle ho začali páliť, vybuchlo, ale oveľa znepokojujúcejšie bolo, že následne uhlie vyskočilo z ohniska na podlahu a zmizlo. Ihneď potom sa objavilo v inej izbe ako spŕška iskier.

Podivuhodná aktivita pokračovala. Rôzne objekty ako napríklad nádoba na uhlie sa samovoľne pohybovali, nôž s bochníkom chleba sa vznášal v miestosti a drobné predmety padali z políc. Svedkami podobných udalostí boli aj reverend A.L. Gardiner a doktor Herbert Lemerle. Teória, že baníci pridali do uhlia časť dynamitu, bola neskôr vyvrátená. Niektorí ľudia verili, že išlo o aktivitu poltergeista, ktorú spôsobili duchovia nahnevaných baníkov.
Dňa 1. apríla vydesil poltergeist  5-ročnú Muriel Frostovú k smrti. Jej brat Gordon sa po jej smrti nervovo zrútil a musel byť hospitalizovaný. Žiadne ďalšie informácie o rodine Frostových sa nenašli.

Angelique Cottin, elektrické dievča

pixabay.com, public domain

Január 1846, La Pierre, Francúzsko. Štrnásťročná Angelique Cottinová začala v tomto období desiť priateľov svojimi zvláštnymi schopnosťami. Nazývali ju elektrické dievča, pretože mala výnimočný vplyv na objekty v jej blízkosti. Dokázala prinútiť rám na šitie aby tancoval po miestnosti, alebo aby sa ťažký stôl vznášal. Stoličky uskakovali z jej blízkosti, keď sa snažila sadnúť si na ne. Pri jej dotyku dostávali ľudia elektrošoky. Jej rodičia si mysleli, že je posadnutá diablom, a preto ju odviedli do kostola. Kňaz však tvrdil, že jej záhadná moc má fyzickú príčinu, nie psychickú. Slávny fyzik Francois Arago vyhlásil, že jej schopnosti sú výsledkom elektromagnetizmu.

Angeliquini rodičia sa rozhodli, že ju budú vystavovať za peniaze ako atrakciu. V apríli 1846 jej schopnosti zmizli z nevysvetliteľných dôvodov raz a navždy.

Záhadná smrť Netty Fornariovej

pixabay.com, public domain

November 1929, Iona, Škótsko. Norah Emily Editha “Netta“ Fornariová bola spisovateľka a priateľka známej okultistky Diony Fortunovej. Sama Netta verila vo svoje magické liečiteľské schopnosti. V auguste opustila Londýn a odišla na ostrov Iona. Počas niekoľkých týždňov kontaktovala v noci duchov, až do 17. novembra, kedy sa jej správanie dramaticky zmenilo. Zbalila si všetky veci a chystala sa odísť. Svojej priateľke tvrdila, že dostala telepatickú správu z iného sveta. Nettina pani domáca doložila, že behom tejto noci sa všetky jej strieborné šperky zmenili na čierne. Nasledujúci deň Netta zmizla.

Jej telo sa našlo v utorok. Na sebe nemala nič okrem čierneho plášťa. Telo ležalo v rašeline v tvare kríža, doškriabané, chodidlá dorezané, akoby sa snažila bežať po tvrdom povrchu. Stala sa obeťou psychopata? Zomrela behom náboženského rituálu? Nevieme. Dodnes sa nikomu nepodarilo zistiť skutočnú príčinu jej smrti.

zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.