“ Gratulujeme všetkým ženám Tuniska za presadenie práva na slobodný výber životného partnera“  napísala na svoj Facebook hovorkyňa prezidenta vo štvrtok. Tunisko totiž zrušilo starý zákon, ktorý zakazoval ženám v krajine slobodný výber partnera. Každý manžel musel byť zároveň moslim.

Tunisko fotografia
Pixabay

Toto vyhlásenie prišlo mesiac po tom, čo prezident Tuniska  Beji Caid Essebsi zvolal vládu aby zrušila zákon, ktorý siaha do roku 1973 a odporuje ústave krajiny z roku 2004.  Donedávna musela každá žena v krajine dokázať, že jej nastávajúci je moslim ak moslim nebol musel na toto náboženstvo konvertovať a doložiť certifikát, ktorý to dokazoval. Aj keď je Tunisko považované za krajinu, ktorá ja napred pred ostatnými arabskými krajinami stále sa stretnete napríklad s tým, že dcéry majú nárok dediť len polovicu z toho čo synovia.

Hlavní moslimskí predstavitelia boli rozhodnutím prezidenta pobúrení .

 

zdroj

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.