Turista v Indii sa vybral na výlet do safari a ocitol sa na skutočne perfektnom mieste v ten najvhodnejší čas. Ani sám nedúfal, že sa mu podarí stretnúť vzácneho leoparda čierneho. Zároveň totiž išlo o vôbec jeho prvú prechádzku takouto divočinou. No do konca života na to nezabudne.

Abhishek Pangis z Pune mal síce veľkú nádej, že stretne zaujímavé zvieratá počas svojho dvojdňového výletu po safari, no toto nečakal. Na výlet sa vydal spolu so svojimi rodičmi a navštívili rezerváciu Tadoba. Napokon odtiaľ odišiel s fotografiami, ktoré mu mnohí profesionálni fotografi divočiny závidia. 23-ročný mladík, ktorý študuje strojárstvo, sa už počas druhého dňa svojej cesty stretol s leopardom a povedal, že nikdy nevidel nič také krásne. Toto vzácne zviera vďačí za svoj tmavý kabát melanizmu s nadmerným čiernym pigmentom, ktorý sa vyvinul v dôsledku recesívnej genetickej mutácie.

Melanizmus umožňuje leopardovi splynúť s tieňmi a stať sa takmer neviditeľnými v tme. Abhishek uznal, že profesionálni fotografi musia tráviť v divočine nespočetne veľa hodín a minú veľa peňazí len preto, aby zachytili takéto vzácne zvieratá, no on mal šťastie. „Vedel som, že existujú čierne leopardy, ale mal som skutočne obrovské šťastie, že som jedného z nich počas svojej prvej návštevy safari spozoroval,“ povedal mladík. Návštevníci rezervácie Tadoba zvyčajne čierneho leoparda uvidia iba na dve alebo tri minúty, ak vôbec majú to šťastie. Avšak, Abhishek mal možnosť pozorovať jedinečné zviera pôsobivých 40 minút.

„Bol som úplne ohromený a to až do tej miery, že k zmyslom som sa vrátil po celých 10 minútach a vtedy som začal fotografovať. Mal som veľké šťastie, že som leoparda mohol vidieť až 40 minút. Bol som svedkom toho ako pil vodu z rybníka, označoval si svoje územie a prenasledoval opice. Bol to vynikajúci zážitok,“ opísal svoju skúsenosť. Počas výletu bolo viac ako 10 džípov v teréne, ale mnohé z nich odišli skôr, ako sa leopard ukázal. Iba tri vozidlá zostali pozadu a keď čierny leopard prišiel, tak len Abhishek mal pri sebe fotoaparát, a tak ako jediný zachytil toto úchvatné zviera.

 

 

Zdroj

Foto od Facebook

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.