Toto je most, po ktorom sa odváži prejsť len naozaj odvážny človek. A tento turista sa medzi nich rozhodne radí, no ocitol sa v situácii, ktorá by vyskúšala odvahu i nervy aj tých najodvážnejších ľudí na svete. Sklenený most vo výške až 100 metrov nad zemou sa stal nočnou morou Číňana a tak skoro na nepríjemný zážitok zrejme nezabudne.

Sklenené panely, po ktorých sa chodí totiž odfúkla silná víchrica, ktorá sa prehnala v severovýchodnej čínskej provincii Jilin. Silný vietor dosiahol rýchlosť až 150 kilometrov za hodinu a zanechal za sebou škody aj na tomto moste. Turista zostal na istý čas uväznený vo veľkej výške, keďže nemal po čom prejsť do bezpečia. Držal sa len zábradlia a stál na kovovej konštrukcii. Našťastie šikovní hasiči, polícia aj miestni ľudia mu prišli na pomoc a za pomerne krátky čas ho dostali do bezpečia.

Okamžite bol prevezený do nemocnice a stále mu poskytujú aj psychologické poradenstvo. Ľudia začali komentovať túto nebezpečnú situáciu a mnohí sa pýtali ako často je na moste vykonávaná údržba. Iní zas tvrdili, že toto je dôvod prečo sa na tento most nikdy neodvážia vkročiť. Za poslednú dobu sú takéto sklenené mosty v kurze kvôli ich veľkej popularite na sociálnych sieťach, no ako sa zdá, majú viacero nevýhod a ich bezpečnosť v určitých kritických chvíľach nie je úplne dostačujúca. 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.