Rakúsky turista sa ocitol v nevôli prevádzkovateľov múzea v Taliansku po tom, čo nechtiac zlomil prsty na 200-ročnej soche, zatiaľ čo sa snažil urobiť si fotografiu. K incidentu došlo 31. júla v známom múzeu Gipsoteca v Possagne, keď si sadol na sochu s názvom Paolina Bonaparte od Antona Canova, čo spôsobilo, že sa dva prsty odlomili.

Podľa múzea sa turista rýchlo odklonil od skupiny bez toho, aby o tom niekomu povedal a zamestnanci boli upozornení na túto škodu až po spustení poplachu v miestnosti. Turistu následne vyhľadala polícia podľa osobných údajov, ktoré hosť zanechal v múzeu. Polícia sa vyjadrila, že muž bol s ôsmimi ďalšími rakúskymi turistami a odtrhli sa od skupiny, aby si urobil inak nedovolenú fotografiu. Záber z bezpečnostnej kamery ho zachytil pritom ako priskočil k soche a sadol si k nej. Turista sa následne polícii priznal, že sochu poškodil a označil to za naozaj hlúpy čin.

Vittorio Sgarbi, umelecký kritik, ktorý slúži ako predseda nadácie Antonio Canova, vyzval taliansku políciu, aby tohto turistu nenechala nepotrestaného vrátiť sa domov a dodal, že takéto konanie je skrátka neprijateľné. Podľa CNN sa v súčasnosti rozhoduje na talianskom súde o tom, či Rakúšanovi budú účtovať náhradu škody. A pokiaľ ide o samotnú sochu, tak riaditeľka múzea uviedla, že sa podarili nájsť zlomené časti a momentálne pracujú na jej oprave. „Opakujeme, že naše dedičstvo musíme chrániť. Zodpovedné správanie sa v múzeu nie je len občianskou povinnosťou, ale znakom úcty k našej histórii a kultúre, ktorá musí byť hrdo odovzdaná budúcej generácii,“ uviedlo múzeum vo svojom vyhlásení.

 

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.