Ľudia sú dnes schopní urobiť čokoľvek len preto, aby mali čo možno najdokonalejší záber a mohli sa s ním podeliť na svojich sociálnych sieťach. Avšak, niekedy zachádzajú doslova do extrémov. Mnohí ohrozujú vlastný život pre pekný záber, iní zas nerozmýšľajú o dopade svojho správania napríklad na zvieratá či ďalších ľudí. A toto je veľmi podobný prípad.

Turisti sú dokonca ochotní platiť za to, že im vyplašia holuby. Áno, aj takúto “zábavku” majú turisti v blízkosti brány Tha Pae, ktorá sa nachádza v meste Chiang Mai, v Thajsku. Okolie tohto miesta je známe tým, že sa tam nachádza veľmi veľa holubov. Cestovateľom napadlo využiť to. Niekto skrátka chce fotografiu, ktorá bude mať potenciál získať na Instagrame množstvo lajkov. Nuž, niekomu stačí ku šťastiu aj to. Táto póza s holubmi lietajúcimi okolo si získala veľkú obľubu a praktizuje to stále viac turistov. Aj preto tam postávajú ľudia, ktorým platíte za to, aby pre vás vyplašili holubov. Za túto “prácu” si účtuju približne 0,50 €. 

Mesto však začalo konať a týchto ľudí, ktorí plašia alebo kŕmia holuby, pokutujú. Pokutujú aj tých, ktorí pre nich kupujú krmivo. Vo všetkých spomenutých prípadoch zaplatia prichytení pri čine pokutu vo výške až do 600€. Už v roku 2018 predstavitelia mesta vydali varovnú správu takýmto ľuďom a varovali ich, aby holubov v blízkosti brány nekŕmili, a to z dôvodov verejného zdravia a hygieny. Zdá sa, že veľa sa odvtedy nezmenilo, ak vôbec.

 

Zdroj

, Turisti platia ľuďom v Thajsku za to, že vyplašia holubov a oni tak môžu získať čo najlepšiu fotografiu
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.