Dilara İlter z tureckého Istanbulu nahrala na Twitteri videá, ktoré ľudia aj po troch rokoch stále sledujú a zdieľajú. A prečo? Nuž, zobrazujú vcelku veľkolepý pohľad, ktorý bežne neuvidíte.

Dilara bola svedkom niečoho skutočne nevídaného. Z okna svojich rodičov zazrela ženu, ktorá so sebou viedla desiatky zvierat – mačiek, psov aj vtákov. „Žena kráčala veľmi pokojne. Táto dáma býva v blízkom okolí mojich rodičov a moja mama mi povedala, že je cudzinka,“ komentovala situáciu Dilara. Každý druhý deň takto zhromažďuje túlavé zvieratá a kŕmi ich. „V okamihu, keď som ju videla s nimi kráčať som si myslela, že je čarodejnica, keďže viedla toľko vrán a mačiek,“ dodala prekvapená autorka videa. Neskôr však všetko pochopila.

Dilara ďalej povedala, že jej mama sa snažila so záhadnou dámou rozprávať, no tá bola plachá, pretože nevedela dobre po turecky, takže ich rozhovor aj veľmi rýchlo skončil. O rok neskôr Dilara raz opäť zazrela tú istú ženu a zvieratá ju stále nasledovali. „Viem, že veľmi často kŕmi zvieratá na tejto ulici, čo je v Turecku však dosť bežné správanie. My v Istanbule totiž milujeme túlavé zvieratá, najmä mačky a staráme sa o ne. Sú symbolom mesta,“ dodala Dilara.

Pozrite si celé videá, ktoré stoja za pozretie:

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.