Zatiaľ čo mnohé z dievčat snívajú o dlhých vlasoch, tak to nestačí. Treba totiž pre to robiť maximum. A táto žena vám môže dať dobrú motiváciu k tomu, aby ste sa o to pokúsili. Prvá vec, ktorú by ste mali vedieť je, že pri pestovaní musíte byť veľmi trpezliví a venovať vlasom skutočne veľkú starostlivosť. Druhou dôležitou časťou je samozrejme genetika, takže bez ohľadu na to, aké produkty používate, genetika skrátka nepustí. Poďme si ale predstaviť Alenu, ktorú prezývajú Rapunzel.
34-ročná Alena si pestuje vlasy už od svojich 5 rokov, keď ju k tomu povzbudila jej matka. „Od útleho veku mi moja matka vštepovala lásku k dlhým vlasom,“ povedala Alena. Spolu s rodinou vyrastala v ukrajinskom meste Odesa. Po tom, čo sa kvôli svojim vlasom stála známou, ju ľudia začali prezývať Rapunzel, ktorú poznáte z rozprávky Na vlásku. Jej vlasy majú neuveriteľnú dĺžku – až 1,8 metrov, pričom si ich nenechala ostrihať už 30 rokov! „Moja láska k copu je taká silná, že som ani na sekundu v celom svojom živote nemyslela na ostrihanie vlasov. Neviem si predstaviť, žeby som ich mala krátke alebo prefarbené,“ dodala žena.

Starostlivosť o také dlhé a krásne vlasy však trvá podstatný čas, ale Alena tvrdí, že pre ňu to nie je také ťažké, pretože túto činnosť miluje. „Nie je pre mňa ťažké venovať toľko času starostlivosti o vlasy, pretože to všetko je súčasťou mňa – moja krása a bohatstvo!“ Žena prezradila, že na udržanie zdravých vlasov necháva vlasy prirodzene schnúť a používa produkty na ich správnu výživu. „Hlavne nikdy nesuším vlasy fénom, nepoužívam kulmy a nečešem mokré vlasy. Umývam si ich raz za týždeň a na výživu používam prírodné masky i rôzne druhy olejov. Dôležitou súčasťou starostlivosti je používanie profesionálnej kozmetiky. Taktiež používam sušené ovocie, orechy a domáci tvaroh,“ povedala hrdá žena.

Foto: Boredpanda
Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.