Mnoho ľudí miluje cestovanie a obdivovanie nových miest. Niektoré destinácie sú však presýtené turistami a to neobľubuje každý. My sa teraz pozrieme na niekoľko hitov pre rok 2019, no takmer všetky sú relatívne málo vyhľadávané. A tam sa otvára priestor na ich dokonalé prebádanie. Pozrite sa, o ktoré ide.

1. Srí Lanka

Už dávno je to pozoruhodná krajina, kde cestovateľ nájde zmiešané náboženstvá a kultúry, nadčasové chrámy, bohatú a dostupnú prírodu a mnoho iných zaujímavých miest. Je to dokonalé miesto pre rodiny, adrenalínových nadšencov aj napr. eko-turistov. Dokonca aj sever a východ, vrátane oblastí, ktoré boli predtým ťažko dostupné alebo tam chýbali služby, prinášajú nové objavy.

srí lanka fotografia
Foto od Nahid Sultan

2. Nemecko

Nemecko je už síce dávno jednou z najnavštevovanejších krajín, no opäť prináša niečo nové. V meste Weimare, Dessau a v Berlíne otvoria nové múzeá spolu s množstvom skvelých podujatí či výstav, ktoré sa budú organizovať po celom Nemecku.

germany berlin fotografia
Photo by FelixMittermeier

3. Zimbabwe

Nielenže je jednou z najbezpečnejších destinácií v Afrike, sú tam požehnaní ultra priateľskí obyvatelia. Krajina ponúka od národných parkov, cez archeologické zrúcaniny zapísané na zozname svetového dedičstva, až po zalesnené hory a samozrejme mohutné vodopády.

zimbabwe fotografia
Foto od string_bass_dave

4. Panama

Vitajte na križovatke Ameriky. Panama obsahuje veľmi veľa pokladov v malej krajine, od bielych pieskových pláží až po tropické dažďové pralesy a domorodú kultúru. Je to špecifická krajina hodná vašej návštevy.

panama fotografia
Foto od dronepicr

5. Kirgizsko

Čas na jeho návštevu nikdy nebol vhodnejší – viac ako 2700 km novo označených turistických trás, celoštátna podpora turistiky, vylepšený vnútroštátny diaľničný systém. Ak chcete spoznať aj túto krajinu, vybavte si víza. Kirgizsko sa rýchlo stáva obľúbeným miestom pre nezávislých cestujúcich hľadajúcich nedotknutú prírodnú krásu.

Kyrgyzstan fotografia
Foto od Thomas Depenbusch (Depi)

6. Jordánsko

Máte chuť na dobrodružstvo? Tak Jordánsko je pre vás dokonalé. Alebo chcete vidieť najnižší bod na Zemi – Mŕtve more a miesto biblickej katastrofy – Sodomu? Nuž, nájdete tam ďaleko viac miest, na ktoré budete ešte dlho spomínať.

Jordan fotografia
Photo by Plukje

7. Indonézia

Je to veľmi rozmanitá krajina. Viac ako 17 000 ostrovov tvorí zmes kultúr, kuchýň a náboženstiev v celom súostroví a ponúka kaleidoskop skúseností. Vďaka značným investíciám do nových vzdušných, pozemných a námorných spojení, nedávnemu bezvízovému prístupu pre štátnych príslušníkov 169 krajín, nebolo nikdy ľahšie preskúmať túto tropickú krajinu.

indonesia fotografia
Foto od Thomas Depenbusch (Depi)

8. Bielorusko

V zrekonštruovanom starom meste, ktoré sa sústredí okolo elegantnej radnici, večerné bary naozaj žijú a zažijete tam skvelé párty. S výbornou umeleckou a kaviarňovou scénou, je to fakt skvelé miesto na strávenie dovolenkových chvíľ.

belarus minsk fotografia
Foto od tjabeljan

9. Svätý Tomáš a Princov ostrov

Dobrodruhovia vždy vyhľadávali miesta, ktoré nikto predtým veľmi nevyhľadával. Toto je výborná šanca na návštevu miesta, o ktorom ste možno nikdy ani nepočuli. Ostrovný štát sa nachádza v Guinejskom zálive. Či už treking cez lesy, lezenie po horách, alebo šnorchlovanie vo vodách na pobreží, objavíte tam veľa neslýchaných pokladov.

, Týchto 10 krajín vyhľadajte v roku 2019. Budú to totiž horúce hity
Photo by wikimedia

10. Belize

Karibské pobrežie je ohraničené druhým najväčším bariérovým útesom na svete. Nájdete tam jedne z najrozsiahlejších jaskynných systémov v strednej Amerike. Vláda sa plne snaží chrániť svoje unikátne morské prostredie, takže je takmer nedotknuté. Belize je bezpečné a lákavé.

Belize fotografia
Foto od dronepicr

Zdroj

, Týchto 10 krajín vyhľadajte v roku 2019. Budú to totiž horúce hity
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.