Neuveriteľné okamihy histórie boli oživené farbami a vyzerajú dychberúco. Prevedieme vás teraz cestou minulosti a uvidíte históriu tak, ako vám ju len málokde ukážu. S dnešnou technológiou sú staré fotografie a filmy remastrované, aby umožnili pozorovateľovi krištáľovo čistý pohľad do minulosti. Niektoré vám teraz ponúkneme.

Pláž Jersey Shore v roku 1905:

Americké jednotky na palube vyloďovacieho plavidla smerujúceho do alžírskeho Orane, november 1942:

Obchod v Severnej Karolíne, 1939:

Times Square, 1944:

Lou Gehrig, rok 1939. Fotografia bola vytvorená hneď po jeho slávnom prejave o odchode do dôchodku. Zomrel len o dva roky neskôr:

Vojaci pózujúci s delom, rok 1862:

Senegalský vojak bojujúci v 1. svetovej vojne, ktorý na bojisku prišiel o obe ruky. Na fotografii píše list so svojimi novými protetickými končatinami. Paríž, 1918:

Americkí nacisti – takmer 1 000 uniformovaných mužov, ktorí mali na rukách pásky s hákovým krížom a niesli nacistické transparenty, prešlo 18. júla 1937 časťou New Jersey:

Brigitte Bardot navštívila Pabla Picassa v jeho štúdiu, rok 1956:

5-ročný Harold Walker, ktorý každý deň pozbieral až 11 kilogramov bavlny, rok 1916:

Konferencia Solvay v roku 1927:

Austrálske zdravotné sestry pripravené na boj proti pandémii v Surrey Hills, Sydney, 1919:

New York, 1900:

Prejav, počas ktorého Adolf Hitler vyhlásil v roku 1941 vojnu USA:

Kasíno a promenáda Asbury Park, New Jersey, začiatok 20. storočia:

Zdroj

Foto: ebaumsworld

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.