Opäť tu máme zaujímavý rebríček zostavený cestovateľmi a čitateľmi známeho denníka Travel+Leisure. Hodnotili európske mestá na základe ich pamiatok, kultúry, kuchyni, podľa toho, akí priateľskí sú miestni ľudia a tiež ich celkovú hodnotu. Výsledky však vôbec nie sú prekvapivé.

Ako inak, na popredných miestach sa umiestnili talianske a španielske mestá. Ale nájdete tam tiež mestá z našich susedných krajín – Prahu aj Budapešť. Všetko sú to destinácie, ktoré vyhľadáva obrovský počet ľudí, či už ide o slovenských turistov, ale aj turistov z celého sveta. Veď taký Paríž, Madrid či Praha sú zárukou tej najvyššej kvality. Každý si tam príde na svoje a každý si tam nájde presne to, čo hľadá. A možno aj to, čo nehľadá.

V rebríčku sa umiestnili väčšinou „romantické mestá“, ktoré sú známe tým, že tam radi chodia najmä zaľúbené páry. Poďme sa teda pozrieť na výsledky prieskumu. Keďže ľudia si vybrali sami, tak si môžete byť istí, že v prípade, ak ste ešte v týchto miestach neboli, ich prípadnú návštevu určite neoľutujete.

15. Budapešť

Budapest fotografia
Photo by blizniak

14. Praha

prague fotografia
Foto od romanboed

13. Edinburgh

edinburgh fotografia
Photo by Peggychoucair

12. Paríž

paris fotografia
Photo by Walkerssk

11. Madrid

madrid fotografia
Photo by falco

10. San Sebastian

san sebastian fotografia
Foto od Innovacionweb.com

9. Siena

siena fotografia
Photo by 12019

8. Lisabon

lisbon fotografia
Photo by DEZALB

7. Krakow

krakow fotografia
Photo by Roman_Polyanyk

6. Barcelona

barcelona fotografia
Photo by Patrice_Audet

5. Sevilla

seville fotografia
Photo by skeeze

4. Porto

porto fotografia
Photo by nathsegato

3. Istanbul

istanbul fotografia
Photo by vedatzorluer

2. Rím

roma fotografia
Photo by The_Double_A

1. Florencia

florence fotografia
Photo by Mariamichelle

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.