Hryzenie nechtov sa začína už v detstve. Niektorí s tým v dospelosti prestanú, iní však nie. Zostáva to s nimi celý život a je to taký zvyk, ktorého sa ťažko zbaviť. Treba sa však na to pozrieť aj z iného uhlu pohľadu. Vedeli ste, že okusovanie nechtov o vás prezrádza viac ako by ste si možno vedeli predstaviť? Ani zďaleka ho nespúšťa len stres. A tu je 5 skutočností, ktoré o vás môže prezradiť táto opakovaná činnosť.

Sú perfekcionisti

Podľa štúdie väčšina ľudí, ktorí sú okusujú nechty, majú tendenciu pracovať na všetkom viac a dôkladnejšie ako iní. Znamená to, že sa akoby prepracovávali pri svojich činnostiach, aby mali všetko perfektne urobené. 

Sú múdrejší ako by sa mohlo zdať

Takíto ľudia sú častokrát veľmi cieľavedomí jedinci, ktorí vykonávajú úlohy iným tempom a spôsobom. Mnoho z nich si práve v momente, keď sa snaží intenzívne sústrediť alebo riešiť nejaký problém, hryzie nechty.

Môže to značiť netrpezlivosť

Aj nuda alebo frustrácia môžu byť spúšťačom toho, že sa ľudia začnú venovať takejto činnosti. A môže sa to pre nich stať už zvykom, ku ktorému sa vracajú v momentoch, kedy sa potrebujú zamestnať alebo keď napríklad na niekoho či niečo čakajú.

Možno so sebou nie sú spokojní

K okusovaniu nechtov môže dochádzať aj vtedy, keď je človek nervózny a práve pri tejto činnosti sa dočasne cíti lepšie. Hryzenie nechtov je často viditeľné napríklad aj u ľudí, ktorí si na seba kladú vysoké ciele a tie nedokážu naplniť. A keď ich nemôžu dosiahnuť, tak sa často cítia zahanbení a sklamaní sami zo seba.

Môže to súvisieť s psychickým problémom

Možno ste nevedeli, no hryzenie nechtov môže súvisieť dokonca aj s obsedantno-kompulzívnou poruchou – keď ľudia cítia nutkanie niečo urobiť znova a znova. Nie každý s danou poruchou má nutkanie hrýzť si nechty. Často však ide o dlhotrvajúci zvyk, ktorý je veľmi ťažké prekonať.

Zdroj

Foto: Brightside

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.