So všetkými vymoženosťami dnešnej doby sa z mnohých ľudí stávajú lenivé bytosti. Pohyb je však veľmi dôležitý najmä pre zdravie a nie je žiadnym prekvapením, keď vám telo dá vedieť, že niečo nie je v poriadku. A ako môže telo reagovať na nedostatok pohybu?

Opuchnuté oči

Sedavý životný štýl je jedným z hlavných spúšťačov zadržiavania vody v tele. A práve napuchnuté oči môžu byť prejavom toho, že sa často nachádzate v horizontálnej polohe. Akonáhle sa začnete dostatočne hýbať, tak problém s opuchnutými očami zmizne.

Zabudlivosť

Ak máte často pocit, že veľmi rýchlo zabúdate, tak problém môže byť taktiež spojený s tým, že sa málo hýbete. Štúdia dokonca ukázala, že tí, ktorí vedú sedavý spôsob života vykazujú štrukturálne zmeny v mozgu v oblasti temporálneho laloku. Tento lalok je zodpovedný za schopnosť pamätať si veci. Ak teda chcete zlepšiť svoj mozog, hýbte sa.

Zápcha

Áno, pohyb je dôležitý aj pre pravidelné vyprázdňovanie. Keď totiž často sedíte, tak trvá dlhší čas, kým sa jedlo presunie cez hrubé črevo, čo napokon vedie až k obmedzenému množstvu vody v tele a zápche. Pravidelný pohyb zlepšuje váš tráviaci systém.

Bolesť kolien

Pohyb je tajomstvom uvoľnenia pevných kĺbov. Cvičením môžete predísť aj vzniku artritídy a osteoartrózy. Pacientom s chronickými bolesťami sa taktiež odporúča absolvovať cvičebný program. Pravidelným cvičením sa totiž vaše svaly spevňujú a stávajú sa pružnejšími.

Chuť na cukor

Fyzickou aktivitou dokážete veľmi dobre bojovať s chuťou na cukor, resp. na sladké. Zvyšujete energiu a vyplavujú sa endorfíny, ktoré sú hormónmi šťastia. A práve tieto hormóny znižujú chuť na sladké.

 

Zdroj

Foto: Brightside

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.