So všetkými vymoženosťami dnešnej doby sa z mnohých ľudí stávajú lenivé bytosti. Pohyb je však veľmi dôležitý najmä pre zdravie a nie je žiadnym prekvapením, keď vám telo dá vedieť, že niečo nie je v poriadku. A ako môže telo reagovať na nedostatok pohybu?

Opuchnuté oči

, Týchto 5 znakov môže symbolizovať vaše telo v prípade, ak máte nedostatok pohybu

Sedavý životný štýl je jedným z hlavných spúšťačov zadržiavania vody v tele. A práve napuchnuté oči môžu byť prejavom toho, že sa často nachádzate v horizontálnej polohe. Akonáhle sa začnete dostatočne hýbať, tak problém s opuchnutými očami zmizne.

Zabudlivosť

Ak máte často pocit, že veľmi rýchlo zabúdate, tak problém môže byť taktiež spojený s tým, že sa málo hýbete. Štúdia dokonca ukázala, že tí, ktorí vedú sedavý spôsob života vykazujú štrukturálne zmeny v mozgu v oblasti temporálneho laloku. Tento lalok je zodpovedný za schopnosť pamätať si veci. Ak teda chcete zlepšiť svoj mozog, hýbte sa.

Zápcha

, Týchto 5 znakov môže symbolizovať vaše telo v prípade, ak máte nedostatok pohybu

Áno, pohyb je dôležitý aj pre pravidelné vyprázdňovanie. Keď totiž často sedíte, tak trvá dlhší čas, kým sa jedlo presunie cez hrubé črevo, čo napokon vedie až k obmedzenému množstvu vody v tele a zápche. Pravidelný pohyb zlepšuje váš tráviaci systém.

Bolesť kolien

Pohyb je tajomstvom uvoľnenia pevných kĺbov. Cvičením môžete predísť aj vzniku artritídy a osteoartrózy. Pacientom s chronickými bolesťami sa taktiež odporúča absolvovať cvičebný program. Pravidelným cvičením sa totiž vaše svaly spevňujú a stávajú sa pružnejšími.

Chuť na cukor

, Týchto 5 znakov môže symbolizovať vaše telo v prípade, ak máte nedostatok pohybu

Fyzickou aktivitou dokážete veľmi dobre bojovať s chuťou na cukor, resp. na sladké. Zvyšujete energiu a vyplavujú sa endorfíny, ktoré sú hormónmi šťastia. A práve tieto hormóny znižujú chuť na sladké.

 

Zdroj

Foto: Brightside

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.