Smartfóny dnes dokážu toľko vecí, že už pomaly ale isto nahradzujú niekoľko zariadení. Funkcie sú skrátka obrovské a neustále sa rozširuje ich ponuka. A toto je 7 zaujímavých vymožeností, ktoré viete urobiť so svojim smartfónom.

Meranie vzdialenosti

Potrebujete niečo pomerať a nemáte po ruke žiadny meter? Nemusíte sa obávať. Už aj na meranie existuje aplikácia s názvom Sizeup, ktorá funguje vďaka fotoaparátu na smartfóne a dokážete ňou zmerať takmer čokoľvek.

Otestujte batérie ovládača k televízoru

Ak sa vám veľmi nechce do obchodu, aby ste kúpili nové batérie do ovládača, tak to robiť nemusíte. Stačí vytiahnuť smartfón a spustiť aplikáciu fotoaparátu. Potom diaľkové ovládanie nasmerujte na fotoaparát a stlačte ľubovoľné tlačidlo. Ak vidíte červené alebo ružovkasté svetlo prichádzajúce z konca diaľkového ovládača, keď sa naň pozriete cez displej telefónu, znamená to, že infračervený signál funguje správne a problémom sú v tomto prípade batérie.

Kontrola smartfónu bez dotyku

Vďaka možnosti používať telefón bez toho, aby ste sa ho skutočne dotkli, je aplikácia, ktorá to umožňuje, v mnohých situáciách nenahraditeľná. Môžete prehrávať hudbu a videa či prijímať hovory bez obáv, že sa počas varenia alebo čistenia budete musieť rukou dotýkať displeja. Skúste napríklad aplikáciu Wave control pre Android alebo iOS.

Jazdite bezpečne

Ak jazdite v tme a chcete, aby vaše oči boli neustále sústredené na cestu, tak aplikácia Hudway sa vám určite hodí. Stačí položiť telefón na palubnú dosku, upraviť nastavenia jasu a na čelnom skle získate všetky potrebné informácie – rýchlosť jazdy aj mapu s podporou GPS. Obrazovka telefónu musí byť dostatočne jasná, aby ste mohli projekciu jasne vidieť.

Sms a mms cez notebook

Skončila vám batéria telefónu presne vtedy, keď ste to najmenej očakávali a potrebujete sa s niekým rýchlo spojiť cez sms alebo mms? Vďaka aplikácii MightyText vám nič neunikne! Synchronizuje váš telefón, počítač alebo tablet a budete mať možnosť spravovať SMS a MMS z vášho e-mailu. Všetky správy prepojené s vaším telefónnym číslom sa zobrazia na obrazovke počítača a nájdete ich aj v textovej schránke telefónu, takže sa vám nič nestratí.

Lepšie rozhodnutia

Veľakrát sa nemôžete rozhodnúť napr. medzi čínskou a talianskou reštauráciou. Ak chcete ušetriť čas a zjednodušiť rozhodovací proces, pomenujte svoje možnosti, nastavte vlastnosti a aplikáciu „Decision Crafting – Umění rozhodnout se“ nechajte okamžite navrhnúť tú najlepšiu voľbu za vás.

Buďte v bezpečí

Ak často prichádzate domov neskoro večer a cítite sa v tmavých uliciach nebezpečne, tak aplikácia Bsafe vám môže pomôcť upokojiť sa a vyrovnať sa s akýmkoľvek možným nebezpečenstvom. Nielenže odošle správu SOS vašim núdzovým kontaktom, ale tiež zaznamená video a audio, sleduje vašu polohu GPS a nastaví časovač, ktorý automaticky pošle upozornenie priateľom, ak ho nevypnete včas. 

Bonus

Nezáleží na tom, či potrebujete zdieľať video z telefónu na dôležitom obchodnom stretnutí alebo ukázať fotografie z dovolenky svojej babičke – aplikácia Screen Stream Mirroring vám pomôže. Stačí ju nainštalovať a budete môcť prehrávať video, púšťať hudbu či prezentovať fotografie na notebooku priamo zo svojho smartfónu. Nebude tak potrebný žiadny USB kábel.

 

 

 

Zdroj

Foto: Brightside

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.