Každý raz sníval o superschopnostiach hrdinov z marveloviek. Vedeli ste však, že niektorí ľudia sa skutočne môžu pochváliť svojim nevšedným darom? Toto je 9 ľudí, ktorých môžeme považovať za skutočných superhrdinov. 

1. Liew Thow Lin – magnetický muž 

Niekoľko ľudí v histórii preslávili magnetické superschopnosti, no najznámejším z nich bol Liew Thow Lin. Tento Číňan si mohol na telo prilepiť akýkoľvek kovový predmet. Vedci z Malajzijskej technickej univerzity zistili, že túto schopnosť mu umožňovala špecifická vlastnosť kože. 

2. Daniel Browning Smith – muž z gumy 

Americký herec, televízny moderátor, komik, športový zabávač a kaskadér je najpružnejším človekom na svete. Ohybnosť sa u neho vyvinula prostredníctvom genetickej mutácie, ktorá sa nazýva hypermobilný Ehlers-Danlosov syndróm. 

3. Shi Liliang – bežec na vode 

Beh a chôdza na vode nerobí šaolinskému mníchovi Shi žiaden problém. Podarilo sa mu totiž zabehnúť po vodnej hladine neuveriteľných 125 metrov.  

4.Hai Ngoc – nikdy nespí 

Tento pán nespal už 43 rokov. Fyzické a duševné zdravie Vietnamca Ngoc bolo napriek poruche nespavosti úplne v poriadku.   

5. Stephen Wiltshire – perfektná vizuálna pamäť 

Britský architekt Stephen Wiltshire sa preslávil po celom svete vďaka svojej fenomenálnej vizuálnej pamäte. V detstve mu diagnostikovali zriedkavý Savantov syndróm a dnes je kvôli nemu géniom vizuálnej pamäte. 

6. Rathakrishnan Velu – najsilnejšie zuby 

Tento Ind si vyslúžil svetový rekord vďaka svojim zubom. Pomocou nich sa mu podarilo potiahnuť vlak s hmotnosťou 260 ton na vzdialenosť 4,2 metra. 

7. Wim Hof – necíti chlad 

Wim sa preslávil svojou odolnosťou voči chladu. Je autorom metódy Wima Hofa, ktorá je postavená na troch základných pilieroch – otužovanie, dýchanie a nastavenie mysle. 

8. Ben Underwood – videl aj bez očí 

Vo veku dvoch rokov diagnostikovali Benovi rakovinu sietnice, kvôli ktorej prišiel o obe oči. Napriek tomuto vážnemu hendikepu sa naučil normálne fungovať, a to prostredníctvom echolokácie. Vďaka tejto superschopnosti mohol bicyklovať, hrať futbal či basketbal. 

9. Michel Lotito – veľký jedák 

Francúzsky zabávač Lotito mohol jesť gumu, kov a sklo. Preslávil sa predovšetkým tým, že zjedol lietadlo. 

Ktorú superschopnosť by ste chceli? 

ZDROJ

foto: brightside

 

 

 

 

Lucia Gajdošová
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.