Rodičia dvoch chlapcov, Odina Frosta a Jordona Granberryho, mali pri ich narodení veľmi smutné vyhliadky. Bolo im povedané, že ich synovia nikdy nebudú schopní chodiť a budú žiť len krátko. Uplynulo už však 18 rokov a dospievajúci bojovníci práve spolu úspešne absolvovali strednú školu.

Títo dvaja mladíci skutočne výrazne prekonali všetky predpovede lekárov. Otec jedného chlapca zdieľal na internete fotografiu, kde vidieť ich prvý deň v škole a deň, kedy úspešne absolvovali strednú školu a ľudia sa do tohto záberu zamilovali. Chlapci sa v škole prvýkrát stretli, keď mali len 3 roky. Od toho dňa sa medzi Odinom a Jordonom vytvorilo špeciálne puto, aj keď obaja takmer nerozprávajú.

Odinovi hrdí rodičia povedali médiám, že spomínané zábery, ktoré vyzerajú takmer rovnako, im pripomínajú akú ďalekú cestu títo mladíci prešli. Odinov otec Tim sa vyjadril takto: „Môjmu synovi a jeho najlepšiemu priateľovi bolo povedané, že šanca na ich prežitie je okolo 2%. Lekár povedal, že nikdy nebudú chodiť a budú fungovať len vo vegetatívnom stave. Dnes sú však absolventmi strednej školy a ja nemôžem byť viac hrdý.“ Odin sa narodil o tri týždne skôr a mal krvácanie do mozgu. Lekári sa vyjadrili, že má problémy s mozgom a jeho kognitívne schopnosti nikdy nepresiahnu priemerného sedemročného chlapca. Nepotvrdilo sa to.

„Sú silne lojálni a navzájom sa chránia. Ak sa niekto priblíži k Jordonovi a nepáči sa mu to, Odin prejde do ochranného režimu. Keď sa Odin smeje, smeje sa aj Jordon. Majú medzi sebou špeciálne puto, ktoré nie každý pochopí,“ povedal Tim. Jordon mal pred narodením krvnú infekciu a jeho mozog bol zbavený kyslíka, čo mu spôsobilo trvalé poškodenie mozgu. Napriek všetkým nepríjemnostiam a chorobám chlapci kráčajú ďalej. Ukazujú tak lekárom ako veľmi sa mýlili.

Odin začal chodiť, keď mal 5 rokov, zatiaľ čo Jordon urobil svoje prvé kroky pred tým, ako dovŕšil 18 rokov. Aj rodičia týchto dvoch bojovníkov si postupom času vytvorili skvelý vzťah a na svojich synov sú nesmierne hrdí. Keď Odinov otec zdieľal fotografie, bol ohromený pozitívnou odozvou. Fotografia rýchlo dostala viac ako 100 000 lajkov a tisíce milých komentárov. Títo dvaja hrdinovia si to jednoducho zaslúžia. 

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.