Psíky sú úžasné tvory a prídavné meno „empatické“ k nim jednoducho patrí. Svoje city a oddanosť vedia prejaviť lepšie ako niektorí ľudia. Takým prípadom je aj tento domáci miláčik. Psík Bill kríval, pretože napodobňoval svojho majiteľa, ktorý má jednu nohu v sadre. Chlapík to však nevedel a myslel si, že skutočne nie je zdravotne v poriadku.

Russell Jones sa nedávno podelil na Facebooku o túto skúsenosť s Billom. Na videu je vidieť ako psík kráča popri Russellovi s jednou labkou nad zemou. Majiteľ si však spočiatku myslel, že to robí preto, lebo mu niečo je. Vzal ho teda k veterinárovi, kde minul približne 300 eur, no veterinár nič nezistil, pretože Bill bol úplne v poriadku. Zistili napokon, že to robí iba zo súcitu k svojmu majiteľovi a prejavoval mu tak svoju empatiu.

Je celkom bežné, že zvieratá sa navzájom napodobňujú. Psíky nielenže napodobňujú iných psov, ale aj ľudí. A zvláštne je, že to robia aj napriek tomu, že im to neprospieva. Odborníci si myslia, že tendencia psov kopírovať správanie ľudí sa vyvinula už pred tisíckami rokov selektívneho chovu a výcviku. Postupom času sa podľa nich stalo takéto správanie akousi zabudovanou reakciou. 

Viac na videu:

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.