Islandská sopka Fagradalsfjall vybuchla po takmer 800 rokoch. A to, čo teraz predvádza, je úžasné divadlo, ktoré chodia sledovať Islanďania a záujem ľudí je taký veľký, aký nie je ani o tie najznámejšie pamiatky.

Chlapík menom Vilius Petrikas sa rozhodol zachytiť vzácne zábery pomocou svojho dronu, za čo môžu byť radi všetci, pretože sledovať jeho krátke video naozaj stojí zato. Podarilo sa mu dokonca zachytiť aj samotné výbuchy, ku ktorým došlo na viacerých miestach prebudenej sopky.

30-ročný chlapík opísal svoju skúsenosť takto: „Bol som bez slov. Je veľmi ťažké opísať ako to vyzeralo, bolo to ohromujúce. Stále nedokážem uveriť tomu čo som tam videl a teším sa až sa tam znova vrátim a budem cítiť energiu našej neskutočne silnej matky prírody“.

Viac už však uvidíte na videu:

 

 

Zdroj

Foto: youtube

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.