Učiteľ dejepisu z USA zdieľal na TikToku video, ktoré je skutočne zamyslenia hodné a tiež mimoriadne znepokojujúce. Je to video, na ktorom skúša svojich študentov z historických osobností a udalostí. Odpovede aké dostal by však zrejme čakal len málokto. Študenti generácie Z (ročníky narodené po roku 2000) nemali potuchy kto je to Adolf Hitler.

Za necelú minútu sa mu podarilo odhaliť, že nielenže nevedia kto je Hitler, ale niektorí si ho dokonca zamenili s aktivistkou Helen Kellerovou. Samuel Sleeves k videu dodal: „Ako učiteľ dejepisu som znepokojený“. Jedna študentka počas hodiny povedala: „Helen Keller je nacista“. Ďalší študent sa pridal: „Neviem, je to terorista alebo také niečo“. „Helen Keller je nacistický terorista, muž, chápem dobre čo ste mi povedali?“ povedal Samuel a dodal: „Myslíte tým Hitlera?“

Celá situácia však nabrala ešte väčší spád, keď ďalší študent zakričal: „Kto je Hitler“? Samuel zostal očividne zmätený potom, čo počul od vlastných študentov. Hneď sa však z videa ozvala ďalšia osoba so slovami: „Helen Keller bola hluchá a slepá osoba. V skutočnosti neexistovala, je len vymyslená.“

Video si môžete pozrieť tu:

To však nebola jediná téma, o ktorej sa učiteľ so svojimi žiakmi na hodine rozprával. Samuel sa pýtal aj na Pearl Harbor a odpovede ho opäť zaskočili. Jeden študent mu odpovedal, že je to most. Nie posledný šok prišiel potom, čo študenti netušili kto to je Mahátmá Gándhí či Mona Líza. Nuž, týmto článkom chceme poukázať najmä na to, že mať vedomosti o dejinách a tak výrazných osobnostiach by mal mať každý. Samozrejme, nie všetci mladí ľudia nevedia kto je Hitler, no vždy sa ich nájde viac než dosť.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.