Dobrodružstvo neobľubuje každý z nás, nie každý je totiž dobrodružný typ. A zrejme by ste neverili, že učiteľ fyziky môže byť naozaj veľkým dobrodruhom. Tento 50-ročný Steven Payne patrí do tej skupiny ľudí, od ktorých by sa to zrejme najmenej čakalo. Rozhodol sa, že svoje zamestnanie zanechá a prejde resp. preskáče Alpy na skákacej lopte. Áno, je to možno trochu bizarné, no pravdivé.

It seems the chaps at BBC TV News want to put Hanniball and I on the tellybox tomorrow.We've to go to Southampton to…

Zveřejnil(a) Steven Payne dne Úterý 21. srpna 2018

Aj keď táto lopta nebola vyrobená pre ťažké terény, on to chcel skúsiť. Svojou cestou chcel tiež zvýšiť povedomie o bezdomovectvu. Vyjadril sa, že túto myšlienku dostal po rozhovore s istým bezdomovcom, ktorému kúpil večeru. Pán Payne musel zistiť, či skutočne môže prejsť Alpy na nafukovacej hračke.

Nepredvídateľné dobrodružstvo mu však vôbec nie je cudzie, absolvoval už napr. aj pešiu púť oblečený v stredovekých šatách, a to z Southamptonu do Canterbury.

Nafukovacie lopty si kúpil na eBayi. A 1. augusta tohto roku prišiel do strediska Bardonecchia v talianskych Alpách s cieľom odskákať cestu do Grenoble vo Švajčiarsku, tieto miesta sú od seba vzdialené 122 kilometrov. „Mal som oblek, vreckové hodinky, prilbu z roku 1880 a stále som mal pri sebe dáždnik.“ Počas cesty si prešiel kadečím, zažil aj problémy, no do cieľa dorazil šťastne.

This is perhaps my favourite photo of the trip, but you didn't see what I had to go through to get it…..My main…

Zveřejnil(a) Steven Payne dne Pátek 17. srpna 2018

Time for a celebration.Hanniball seemed pleased too, I use him for the downhill sections, and Nelly when going uphill.

Zveřejnil(a) Steven Payne dne Pátek 17. srpna 2018

„Počas mojej cesty sa mi podarilo výjsť na kopec vysoký 2 133 metrov, čo je štvrtina výšky Everestu a po 17 dňoch som vystúpil na francúzsky Grenoble. Vzal som si so sebou pre istotu štyri lopty a nazval som ich: Hanniball, Nelly, Bouncy McBounceface a Napoleon Blownapart. Mal som rôzne zdravotné problémy a často som sa musel umývať i prať si šaty v horských tokoch, ktoré boli extrémne chladné.“

Pozrite si aj krátke video:

Spacehopper challenge

Steven says he spent 17 days crossing the Alps from Italy to Switzerland, bouncing most of the way on a spacehopper 😳

Zveřejnil(a) BBC England dne Čtvrtek 23. srpna 2018

Pre svoje ďalšie dobrodružstvo má tento odvážny pán v úmysle použiť svoj ďalší obľúbený dopravný prostriedok, ktorým je starodávny bicykel. Určite ho poznáte so starších filmov. Vyzerá tak, že má jedno obrovské koleso a jedno malé. Pre lepšiu predstavu ho uvidíte nižšie na fotografii.

A o ďalších plánoch sa vyjadril takto: „Moje ďalšie dobrodružstvo je v štádiu plánovania. Dúfam, že sa mi podarí vyraziť z Londýna do Paríža a budem oblečený v stredovekom brnení.“

the penny farthing fotografia
Foto od State Library of New South Wales collection

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.