Či už chceme alebo nie, práve učitelia vedia ovplyvniť naše budúce životy . Svojím správaním a prístupom nielen vzdelávajú ale aj vychovávajú budúce generácie.  A tak ako dobrý učiteľ vie mať pozitívny vplyv pre náš budúci rozvoj, aj ten zlý ho môže do značnej miery ovplyvniť.

deti

 

Ten lepší prípad sa odohráva v mestečku Jacksonville v štáte Florida.  Zoznámte sa s Chrisom Ulmerom – učiteľom pre „špeciálne“ deti.

ucitel 2

 

 

Pán Chris ako ho zvyknú žiaci oslovovať pracuje s deťmi so špeciálnymi poruchami, či už sú to rôzne rečové vady alebo formy autizmu.

chris

 

A čím sa tento sympatický učiteľ líši od svojich kolegov? Chris totiž berie svoju prácu ako skutočné poslanie  a nezameriava sa iba nato aby do deti nejakým spôsobom dostal informácie. Chce z nich vychovať jedincov, ktorí budú pre našu spoločnosť prínosom.

 

 

Na jeho hodinách aplikuje mnoho rôznych techník vzdelávania, ktoré sa nielen zameriavajú na rozvíjanie vedomostných zručností ale tiež na empatické a kreatívne schopnosti detí.  Napríklad sa často  s detmi rozprávajú akou poruchou trpia, spievajú spolu piesne, hrajú rôzne hry a rozoberajú spolu rôzne oblasti ako priateľstvo, láska , ekonómia, politika  . Úryvky z jeho hodín nájdete na jeho FB stránke  Special Books by Special Kids  , ktorú založil po tom, čo sa mu nepodarilo vydať knihu v tejto oblasti.

 

Každý deň obetuje 10 minút z vyučovania a rozpráva sa s každým študentom osobitne. V tomto rozhovore povie Chris každému študentovi v čom je výnimočný a dobrý . Snaží sa tak o to , aby deti prijali sami seba ale nepodceňovali sa v reálnom svete.  A už pár dní po týchto „sedeniach“  sa deťom výrazne zvýšila sebadôvera a tiež si začali dávať komplimenty navzájom. Určite si pozrite úryvok.

 

Chris totiž verí, že : “  Nenávisť je naučená ale láska je prirodzeným prejavom ľudí,“ len sa musí podchytiť už v mladom veku.

 

zdroje: aplus,  Facebook , ABC News

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.