Príspevok na Facebooku od učiteľa z Ghany sa stal veľmi populárnym a získal si srdcia mnohých ľudí vďaka svojim neobvyklým metódam výučby IKT (Informačné a komunikačné technológie), ktoré tento učiteľ učí bez počítača!

Owura Kwadwo pochádza z Kumasi – Ghana. S Bored Pandou hovoril o svojich skúsenostiach s vyučovaním IKT vo vidieckej poľnohospodárskej komunite, ktorej chýba základné vybavenie a technológie pre tento druh výučby. „Každý učiteľ má spôsob, ako učí a prezentuje svoj predmet svojim študentom. Toto je ten môj,“ povedal.

Photo by boredpanda

Po štúdiu výtvarného umenia sa rozhodol využiť svoje skúseností pri výučbe o dokumente Microsoft Word. Keďže nemá dostupné počítače, nakreslí na tabuľu pre študentov presný Word, aby videli ako vyzerá a učili sa. „Robím to, aby študenti pochopili, čo učím,“ povedal. „Minimálne preto, aby som im urobil obraz o tom, čo by videli za predpokladu, ak by sedeli za počítačom.“ Zdá sa, že jeho metóda funguje dobre, pretože deti sa tešia na jeho hodiny a dokážu sa efektívne učiť. „Vždy sa ubezpečím, či všetko dobre pochopili skôr, než opustia triedu.“

Príspevok vyvolal v Ghane rôzne diskusie. Väčšina ľudí pochválila Kwadwoho za jeho metódy a geniálnu improvizáciu. Ale prečo v roku 2018 ešte stále existujú školy bez počítačov? Pán Kwadwo si myslí, že sa veci pomaly zlepšujú. „Vláda je nápomocná a verím, že sa snaží zlepšiť túto situáciu ako učiteľom, tak študentom,“ povedal. Vo veľkých mestách, akými sú Accra a Kumasi je to oveľa lepšie, no je jasne viditeľný pomalý pokrok aj vo vidieckych oblastiach. „Potrebujeme dobre vybavenú infraštruktúru a pomôcky na výučbu a tiež vládu, ktorá má vzdelanie v srdci.“

Kwadwo dostal odvtedy ponuky darov akými sú notebooky a projektory, čo je skvelá správa pre deti a školu. Učiteľ je vďačný za akúkoľvek pomoc pri vytváraní lepších podmienok pre svojich študentov a tiež plánuje pomôcť iným školám v regióne. „Existuje mnoho škôl, ktoré čelia tomuto problému,“ povedal. „Môžem im pomôcť a dať niektoré dary, ktoré dostanem, aby mohli tiež profitovať z vyučovania IKT.“

Takýto ľudia, akým je tento učiteľ sú veľmi dôležití pre tieto rozvojové krajiny a môžu tak výrazne pomôcť k zlepšeniu žalostných podmienok na školách.

Photo by boredpanda
Photo by boredpanda
Photo by boredpanda

Zdroj: boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.