Byť učiteľom je obohacujúca a zároveň náročná práca. Vyžaduje si to veľkú zodpovednosť a pochopenie, aby ste pomohli študentom a pripravili ich na to, čo ich čaká. Je veľa vecí, ktoré študenti nechápu, pokiaľ ide o učiteľov a ich určité rozhodnutia. Istý používateľ na Reddite sa opýtal stredoškolských učiteľov: „Aká je jedna vec, ktorú chcete, aby vaši študenti vedeli, a ktorú by ste im nikdy nepovedali osobne?“ Niektorí používatelia odhalili pravdu o svojej práci a spôsobe, akým si dovoľujú zaobchádzať so študentmi a ich správaním.

1. Jedného dňa narazíte na ľudí, ktorí nie sú platení za to, aby vás tolerovali, a život sa zrazu stane podstatne ťažším.

2. Áno, zámerne som ťa zaradil do skupiny s dieťaťom, do ktorého si zaľúbený/á. Trčím tu s tebou 180 dní v roku, chcem vidieť nejakú drámu.

3. Vedel som, že podvádzaš, tak som ti dal na zvyšok semestra test s odpoveďami v inom poradí. Zjavne si nebol veľmi bystrý, aby si na to prišiel, a áno, som taký zlomyseľný. Bolo to jednoduchšie ako nahlásiť podvádzanie.

4. Tvoji rodičia sú doslova najhoršou časťou mojej práce.

5. Keď si myslíte, že ste geniálni, keď ma na začiatku hodiny prinútite rozprávať o náhodných veciach namiesto toho, aby som „učila“, v skutočnosti to dovolím len preto, lebo nemám toho naplánované toľko, aby som pokryla celú hodinu.

6. Zápach trávy medzi parkoviskom a mojou triedou zázračne nezmizne.

7. Cítim ťa. Každý to cíti. Prosím, pre lásku božiu, používajte dezodorant.

8. Ste jedinečný, nie ste výnimočný. Stanovte si vysoké ciele, ale pochopte, že ak svoje ciele zmeníte na potreby, čaká vás celoživotné sklamanie.

9. Že máme oveľa lepší sluch, ako predpokladáte. Len si vyberáme svoje bitky, čo sa týka nevhodných poznámok. A niekedy sa tvárim, že nevidím tú vec, ktorú si urobil, len preto, že aj mne to pripadalo vtipné a hovoriť s tebou o tom by viedlo len k tomu, že by som sa rozosmiala.

10. Jednou z najcennejších lekcií, ktorú ťa môžem naučiť, je predstierať zaneprázdnenosť.

Ak máme pracovať na nejakej úlohe, čítať alebo čokoľvek iné a ty vidíš, že idem tvojím smerom… Aspoň maj na stole papier, v ruke pero a na papieri nejakú s**čku, a potom ťa nebudem rušiť. Ak nemáš nič na práci a nedokážeš sa ani len obťažovať, aby to vyzeralo, že sa snažíš, idem tvojím smerom. Táto lekcia bude raz pri prípadných šéfoch neoceniteľná.

11. Som vodič autobusu. Sadni si do pr**le, zomrieš, ak nabúram.

12. Tie najhoršie deti povzbudzujem rovnako alebo aj viac než moje obľúbené, pretože nechcem, aby sa na budúci rok vrátili do mojej triedy.

13. „Keby som si nemyslel, že budeš zneužívať situáciu, naozaj by som si užíval, keby som bol pri tebe ľudskejší a neformálnejší. Myslím si, že je s tebou zábava.“

14. Ak do tretieho dňa nového školského roka poznám vaše meno, znamená to, že ste pravdepodobne kretén.

15. Že moji žiaci sú dôvodom, prečo znovu premýšľam, či budem mať vlastné deti.

Zdroj

Foto: Boredpanda

Viktoria Antalikova
Ahojte! Volám sa Viktória a momentálne študujem v mojom obľúbenom meste Brno. Navštevujem Vysoké učení technické v Brne, odbor Biomedicínska technika a bioinformatika. Vo svojom voľnom čase rada čítam knihy, chodím do prírody, píšem články a trávim čas s kamarátmi a rodinou.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.