Nová vakcína proti Covid-19 je údajne takmer na 95% účinná pri ochrane ľudí pred aktuálnym vírusom. Americká spoločnosť Moderna sa podelila o výsledky svojich výskumov vakcíny a tvrdí, že je to skvelý deň nielen pre nich.

Foto od Wikimedia

Toto oznámenie prichádza týždeň po tom, čo sa spoločnosť Pfizer podelila o ich sľubné výsledky v oblasti vývoja vakcíny, pričom uviedli, že ich vakcína je taktiež na viac ako 90% účinná. Spoločnosť Moderna uviedla, že plánuje podať žiadosť o získanie súhlasu s používaním vakcíny v nasledujúcich týždňoch. Podľa BBC sa testovania zúčastnilo 30 000 ľudí, pričom polovici z nich boli podané dve dávky vakcíny s odstupom štyroch týždňov. U druhej polovici sa prejavilo placebo.

Analýza sa zamerala na celkom 95 pacientov, u ktorých bol potvrdený vírus. Iba piati boli zaočkovaní vakcínou a u ostatných 90 došlo k placebo efektu. Spoločnosť na základe výsledkov uviedla, že ich vakcína je účinná na 94,5 percenta. Aj samotní prezident spoločnosti Moderna vyjadril veľkú radosť a podotkol, že je skvelé, že dve spoločnosti zaznamenali veľmi podobné výsledky. Podľa neho to znamená veľký prísľub a nádej, že vakcína nám skutočne čoskoro pomôže poraziť vírus.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.