Ozbrojené sily Ruska porušili prímerie s Ukrajinou na veľmi nestabilných hraniciach medzi Kyjevom a Moskvou. Generál-poručík Valerij Zalužnyi povedal, že jeho armáda pozorne monitoruje situáciu pri hraniciach a vyzýva tiež civilistov, aby zachovali pokoj. Veliteľ ukrajinskej armády sa vyjadril, že krajinu bude brániť pred Ruskom do poslednej kvapky krvi

Podľa šéfa obrany nie sú pokusy o inváziu zo strany ruskej armády pre kyjevských vojakov prekvapením a dodáva, že jeho sily sa so vznikajúcou hrozbou vyrovnajú. Najvyšší ruský diplomat však tvrdí, že Rusko neplánuje zaútočiť na Ukrajinu. Na to veliteľ armády reagoval takto: „Mám svoju vlasť, ktorú potrebujem chrániť a mám ozbrojené sily, ktoré musia byť pripravené brániť našu krajinu. Tiež nemám v pláne na nikoho útočiť, ale budem chrániť našu krajinu.“

Zdroj: Youtube

Ukrajinská armáda je už 8 rokov vo vojnovom stave, ale tentokrát je oveľa viac vybavená, vycvičená a pripravená. Analytici si však stále kladú otázku, či by bola nakoniec schopná uspieť proti ruským ozbrojeným silám. 

Veliteľ armády jednoznačne naznačil, že Ukrajina bude musieť čeliť ruskej vojenskej akcii bez toho, že vojenské jednotky NATO začnú bojovať po ich boku. Napriek tomu v krajine existuje množstvo zahraničných výcvikových misií, ktoré ponúkajú pomoc, vrátane jednej britskej, ktorá vycvičila približne 20 000 zložiek ukrajinského vojenského personálu.

ZDROJ

Lucia Gajdošová
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.