V Soule i celej Južnej Kórei majú problém s vysokou mierou samovrážd. K mnohým z nich prichádza na mostoch, z ktorých ľudia skáču, aby sa zabili. Preto teraz programátori z technologického inštitútu v Soule vytvárajú systém založený na umelej inteligencii, ktorý dokáže rozpoznať pohyby tela i ďalšie faktory, ktoré dokážu odhaliť to, či niekto chce spáchať samovraždu. 

Foto od Pixabay

Ak umelá inteligencia vyhodnotí, že niekto sa pokúša ukončiť svoj život, okamžite zalarmuje miestne záchranné tímy. Tento krok je priam nevyhnutný, pretože miera samovrážd v tejto krajine je mimoriadne vysoká a zároveň najvyššia spomedzi rozvinutých krajín. Každé riešenie je preto vítané a môže iba pomôcť so záchranou životov.

V Soule veria, že systém dokáže lepšie vyhodnotiť či niekto chce z mosta skočiť alebo si iba vychutnáva výhľad z niektorého mosta. Dokonca si myslia, že to bude účinnejšie riešenie ako vyškolené tímy ľudí. „Veríme, že nový kamerový systém umožní našim záchranným zložkám odhaliť samovrahov o niečo skôr a pomôže tak skôr zakročiť,“ povedal Kim Hyeong-gil, ktorý má na starosti záchranu ľudí priamo z vody.

Foto od Wikimedia

Dôležité je, že systém sa sám dokáže učiť z vlastných skúsenosti a dokonca dokáže analyzovať činnosť osoby. Následne katalogizuje činnosti podľa toho či bol potvrdený pokus o samovraždu, alebo nie. Programátori sa teraz snažia vytvoriť pilotný systém, ktorý by mali testovať v októbri tohto roka. 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.