Možno ste už o tomto umelcovi niekde počuli. A ak nie, tak teraz sa dozviete zaujímavosti z jeho života a najmä o práci, ktorej sa venuje. Profesionálny umelec Johannes Stötter je známy svojou prelomovou prácou v oblasti maľovania na telo aj výtvarného umenia ako takého.

Rok 2013 a vytvorenie žaby pomocou 5 modelov sa stal vírusom, poháňajúc jeho kariéru do úplne inej stratosféry. Johannes ako svetoznámy fenomén získal početné významné ocenenia a dosiahol rôzne míľniky. Týmto sa radí medzi najlepších umelcov, akých poznáme.

Žije v severnom Taliansku, v malom meste, ktoré sa nachádza v Alpách. A vďaka tamojšiemu prostrediu má hlboké spojenie s prírodou, z ktorej získava veľa inšpirácie. Motivuje ho každodenný život, jeho fascinácia ľuďmi rôznych kultúr napomáha jeho vynaliezavosti prekvitať.

Namiesto statického plátna predvádza Johannes svoje umenie na živých modeloch, čím sa zvyšuje prepojenie medzi umelcom, osobou a umeleckou formou. Svoje umelecké dielo prenáša do života každým ťahom štetca, spája viditeľné a neviditeľné do jedného. Vytvára iluzionistické majstrovské diela, ktoré nedokáže hocikto.

Je brilantné, ako dokáže pracovať s farbami a premeniť každý model kus po kúsku takým dokonalým spôsobom. Zaujímavé je tiež, že neoddeliteľnou súčasťou jeho umeleckého prejavu je aj hudba.

Učí tiež na seminároch bodypainting a vystavuje svoje diela po celom svete. Jeho schopnosť dotýkať sa srdca druhých a vyvolávať pozitívne reakcie prostredníctvom jeho umenia je jedným z jeho najväčších úspechov.

Pozrite si krátke video, ktoré vás totálne vtiahne do atmosféry a poskytne zážitok:

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.