Ak ste niekedy vkročili do múzea gréckeho alebo rímskeho umenia, pravdepodobne ste videli viacero betónových búst. Tie však nemajú klasické oči, sú len jednej farby, no veľa napovedajú o tom, ako asi reálne vyzerali konkrétni velikáni svojej doby na nich znázornení.

Umelec menom Haround Binous bol zvedavý a rozhodol sa oživiť busty cisárov. Chlapík z Université de Lausanne vo Švajčiarsku kombinuje rozpoznávanie tváre AI, Photoshop a historické odkazy, aby oživil všetkých rímskych cisárov, od Augustusa až po Valentiniana III. A výsledok je veľmi zaujímavý a zdá sa, že aj veľmi verný skutočnému výzoru týchto mužov. Takáto premena sa vám môže javiť ako nemožná, no s pomocou súčasných technológií je možné už takmer všetko.

Veď, posúďte sami výsledky jeho práce.

Galba:

Philip The Arab:

Philip II:

Augustus:

Nero:

Domitian:

Trajan:

Tiberius:

Vitellius:

Diocletian:

Lucius Verus:

Valerian:

Claudius:

Hadrian:

Marcus Aurelius:

Titus:

Nerva:

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.