Dave zachraňuje vyradené obrazy krajiniek a transformuje ich na surrealistické sci-fi scény. Mení staré zabudnuté umelecké diela pridaním prvkov popkultúry. Umelec navyše tieto premeny predvádza s takým nasadením, že konečné výsledky vyzerajú ako niečo, čo autori originálov po celý čas zamýšľali. 

Špecializuje sa na všetko, od vinylov a domácich dekorácií, cez oblečenie až po šperky, takže ani tieto obrazy by nemali byť úplným prekvapením pre ľudí, ktorí navštívia obchod v Cantone v štáte Ohio. „Vždy som robil umenie pre zábavu, ale keď sa objavil koronavírus, musel som zavrieť svoj vintage obchod,“ povedal Dave. „Moja žena a ja sme sa začali venovať nášmu webu na plný úväzok a snažili sme sa tak udržať nad vodou,“ dodal.

Pred pandémiou získaval Dave obrazy s krajinkami v second handoch alebo v garážových predajoch, ale zaobstarať si tieto veci nie je problém ani teraz. V poslednej dobe ľudia upratujú svoje domy a priamo ich mu prinášajú. „Je to skvelé. Spravidla utratím na každý obraz iba 5 alebo 10 dolárov, nie je to vôbec veľa,“ povedal.

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.