Vytesané stĺpy, zdobené oblúky, klenuté stropy, schodiská či drobné sochy v soche – to všetko sa dá vytesať do surového mramoru či kameňa. Tieto historické sochy uviedol do života britský sochár Matthew Simmons, ktorý však žije a pracuje v Dánsku. Jeho zložité interiéry vyzerajú veľmi reálne z blízka, až kým neuvidíte, že ide o sochy široké len pár centimetrov.

Pri svojej práci čerpá šikovný sochár inšpiráciu zo skutočných budov, ale väčšina jeho diel nie je reprodukciou a ponúka veľa svojich vlastných znalosti v oblasti klasickej architektúry. Tejto záľube sa Matthew venuje od roku 1999 a takto vyzerá. 

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.