Návštevníci, ale aj miestni tvrdia, že keď navštívite Paríž, tak vidieť múzeum Louvre je taktiež nutnosťou. Koniec koncov, je to najväčšie umelecké múzeum na svete a historická pamiatka, kde sa nachádzajú neoceniteľné umelecké diela, artefakty a starožitnosti.

Foto od boredpanda

Nachádza sa tam od starovekého egyptského až po etruské umenie a môžete vidieť stopy rôznych kultúr. A zatiaľ čo múzeum ponúka mnoho hodnotných zbierok, je potrebné súhlasiť s tým, že aj samotná budova je veľkým lákadlom, najmä svojou ikonickou sklenenou pyramídou uprostred.

Foto od boredpanda

Francúzsky umelec JR použil na vytvorenie ohromujúcej optickej ilúzie okolo pyramídy Louvre 2000 papierových nálepiek. Na pamiatku 30. výročia jej výstavby premenil túto štruktúru na pôsobivú optickú ilúziu. S pomocou 400 dobrovoľníkov vytvoril okolo pyramídy šedé útesy. Následne pozval ľudí, aby sa na jeho prácu prišli pozrieť. A skutočne ich bolo dosť.

Foto od boredpanda

V skutočnosti prilákalo 17 000 metrov štvorcových toľko pozornosti, že v priebehu niekoľkých hodín boli papierové nálepky roztrhané na kusy. „Takéto obrazy sú pominuteľné. Slnko vysušuje ľahké lepidlo a s každým krokom ľudia trhajú kúsky krehkého papiera. Cieľom bolo najmä prilákať návštevníkov a to sa podarilo,“ povedal spokojný umelec Jean Rene. „Tento projekt je tiež o prítomnosti a absencii, o realite a spomienkach, o nestálosti,“ dodal Jean. Je to také performačné umenie s účasťou všetkých.

Foto od boredpanda

Umelec sa však vyjadril, že tento výtvor venoval už nebohej Agnés Vardovej, ktorá bola poprednou francúzskou filmovou režisérkou, fotografkou a umelkyňou. Zomrela 29. marca 2019 v úctyhodnom veku, dožila sa totiž 90 rokov.

Foto od boredpanda
Foto od boredpanda

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.