Milovníci kníh a čítania ako takého budú určite súhlasiť s tvrdením, že „v dobrej knihe sa (ne)stratíte“. Prepraví vás totiž na iné miesto, vnukne iné myšlienky a aspoň na chvíľu pomôže zabudnúť na každodenné starosti. Avšak, dizajnér z Tokia – Monde, našiel spôsob, ako naozaj preniesť čitateľov do iného sveta.

A ako? Nuž, jedinečné zakladače aj uličky medzi regálmi pretvára na detailné repliky reálnych japonských resp. tokijských ulíc. A vyzerá to ako taký zmenšený čarovný svet.

Svoje diela sa po prvýkrát rozhodol tento umelec predstaviť na medzinárodnom umeleckom podujatí s názvom Design Festa. A okamžite zožal úspech. Každý drevený model je prispôsobený tak, aby zapadol medzi dva romány, ale aj iné knihy a dodal prostrediu jedinečnú atmosféru. Myšlienku vytvoriť niečo, čo by napodobňovalo tokijské miesta dostal už pred pár rokmi.

Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.