Medzinárodná renomovaná fotografka Annie Wangová z mesta Taipei – Taiwan, sa v ranom veku rozhodla pre zaujímavý krok, aby sa tým odlíšila od bežného stereotypu ostatných matiek. Začala fotografovať seba so svojím synom, no tak trochu nezvyčajným spôsobom. „Moja umelecká stratégia je založená na sebarealizácii,“ povedala Annie. „Vo svete matiek, kde sa všetko väčšinou ukrýva, je najlepší spôsob vyjadriť sa prostredníctvom stratégie seba prezentácie, vyjadrovania rôznych častí seba. Ja, ako žena a matka, sa pokúšam aktívne vytvárať obraz svojho vlastného ja.“

Táto žena vidí materstvo ako dlhú a zložitú cestu, ktorá nemusí byť len o obetovaní a nezištnosti. Vidí paralely medzi materstvom a jej prácou ako umelkyne, vytvára niečo nové a akoby doteraz nepoznané. „Matka nielenže vytvára život, ale vytvára nepretržité neprerušované skúseností medzi matkou a dieťaťom.“

Žena sa postupne fotografuje so svojím synom, pričom vzadu necháva visieť fotografie z predošlých rokov. Výsledky sú neuveriteľné a dotkli sa mnohých sŕdc po celom svete. Jej 18-ročný syn je hrdý a šťastný, že vyrástol spolu s neuveriteľným umením svojej matky, s ktorým bude, samozrejme, pokračovať aj v budúcnosti!

2001- deň pred pôrodom:

Foto od boredpanda

2002:

Foto od boredpanda

2003:

Foto od boredpanda

2004:

Foto od boredpanda

2005:

Foto od boredpanda

2006:

Foto od boredpanda

2010:

Foto od boredpanda

2011:

Foto od boredpanda

2014:

Foto od boredpanda

2018:

Foto od boredpanda

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.