Diela umelca, z brazílskej obce Goiânia, sú čoraz viac známejšie po celom svete. Vo svojich výtvoroch spája urbanizmus a prírodu. Umelec Fábio Gomes maľuje portréty žien a detí pod korunami stromov, ktoré vytvárajú vlasy týchto obrazov. 

Práca tohto umelca obehla sociálne siete v Brazílii a teraz sa rýchlo šíri do celého sveta. Na svojom Instagrame zdieľa Fábio fotografie ľudí, ktorí sa odfotili pri jeho dielach. 

Na sociálnych sieťach mu prejavili obdiv nielen bežní ľudia, ale aj známejšie osobnosti. Víťazka Oscara, Viola Davisová, zverejnila fotografiu Fábiovho umenia a vyjadrila sa, že túto maľbu miluje. Rovnako zapôsobili maľby umelca aj na matku speváčky Beyoncé, ktorá povedala: „Skvelý spôsob, ako využiť strom“. 

Umelec Fábio Gomes uviedol na Instagrame, že inšpiráciu našiel ešte pred 20 rokmi na dvore skromného domu, kde si všimol acerolu alebo inak povedané aj tropickú čerešňu. Tento ker je dnes aj súčasťou jeho diela. 

Čo hovoríte na takýto druh umenia? 

ZDROJ

foto: boredpanda

 

 

 

 

 

 

Lucia Gajdošová
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.