Ak máte radi psíkov či príbehy o nich vás dokážu dojať, tak si pripravte vreckovky. Toto je totiž krásny dôkaz lásky a oddanosti majiteľa voči psíkovi. Chlapík totiž vzal svojho najlepšieho štvornohého priateľa na horu, ale tak, že ho tlačil vo fúriku, pretože psík umieral. 

Foto od Facebook

Carol Fresco sa rozhodol, že ešte umožní Montymu vidieť najvyšší vrchol Walesu poslednýkrát, keďže Montymu bola pred rokom a pol diagnostikovaná leukémia. Vystúpili teda na horu Pen y Fan, pretože Carol vedel, že chlpáčovi už nezostáva veľa času. A keďže vedel, že Monty už nemá dostatok energie na absolvovanie túry, tak majiteľ doniesol fúrik, na ktorom ho tlačil. 

„V priebehu rokov sme s Montym veľakrát absolvovali túry na krásnych miestach. Prešli sme takmer celú krajinu a Monty bol vždy pripravený na dobrodružstvo. Bohužiaľ som vedel, že zomiera, pretože sa mu po 18 mesiacoch vrátila rakovina. Keď mu ju prvýkrát diagnostikovali, tak veľmi dobre reagoval na liečbu. Avšak teraz, keď sa mu choroba vrátila, tak to už nezvládal,“ povedal Carol.

Foto od Facebook

Po ceste Montyho zdravilo množstvo okoloidúcich ľudí. „Aj keď bol slabý, tak si užíval všetok rozruch a pozornosť, ktorá sa mu dostala. Ľudia boli veľmi milí a mrzel ich zdravotný stav Montyho. Úplne neznámi turisti sa pri nás zastavovali a pýtali sa či mi môžu pomôcť s tlačením fúrika. Iní sa nevyhli slzám dojatia. Som mimoriadne vďační za podporu a povzbudenia, ktoré sa nám dostali,“ povedal šťastný a zároveň nešťastný majiteľ psíka.   

Foto od Facebook

„Monty vždy rozosmial všetkých, s ktorými sa dostal do kontaktu a ukazoval ľuďom, že život nie je taký zlý. Naši malí spoločníci nikdy neodsudzujú, vždy na nás čakajú a ponúkajú útechu, keď sa nedarí,“ uzavrel Carlos. 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.