Lietadlá vyvolávajú úzkosť u niektorých ľudí a sú aj takí, ktorí by tento spôsob dopravy nikdy nevyužili. Je to aj celkom pochopiteľné, no na druhej strane si treba uvedomiť, že je to štatisticky najbezpečnejší spôsob dopravy. Avšak nadmorská výška či turbulencie nepomáhajú s prekonaním úzkosti. Aj preto niektoré letecké spoločnosti sa to snažia vykompenzovať tým, že ponúkajú pohodlnejší spôsob cestovania svojimi luxusnejšími triedami. To si však vyžaduje aj tisícky dolárov za letenku, no na to nemá každý. Tento príbeh je ale o mladíkovi a staršej dáme, ktorej sen sa stal skutočnosťou.

Peniaze a pohodlie pre tohto mladého muža nikdy neboli problémom, no ani niečim čoho by sa nedokázal vzdať. Jack, ktorý cestoval z New Yorku do Londýna ponúkol, že si vymení svoje miesto v prvej triede s 88-ročnou Violet, ktorá mala zakúpenú letenku v ekonomickej triede. Tento príbeh zdieľala letuška, ktorá bola priamym svedkom celej situácie. Mladíka aj babičku označila za jej najobľúbenejších cestujúcich, akých kedy stretla. Títo dvaja ľudia totiž roztopili srdce nielen jej, ale aj svetu.

Jack letel so svojou rodinou domov do Londýna z New Yorku. Zaobstaral si krásne luxusné kabínové sedadlá vyššej triedy. Keď však nastúpil na palubu, namiesto toho, aby smeroval do prvej triedy, vydal sa na koniec lietadla do ekonomickej triedy, aby vzal Violet a odprevadil ju na svoje miesto. Pýtate sa prečo? Vždy to bol jej veľký sen. Letuška Amy vysvetlila, že počas celého letu tam sedel bez toho, aby žiadal o čokoľvek alebo spôsobil akýkoľvek rozruch okolo seba: „žiadny rozruch, žiadna pozornosť, urobil to doslova zo svojej láskavosti a veľkého srdca“. 88-ročná Violet je bývalá zdravotná sestra a cestovala domov z návštevy svojej dcéry v New Yorku.

Pýtate sa prečo to mladík vlastne urobil? Jack sa stretol s Violet na letisku ešte pred odletom a dali sa do reči. Zistil, že nikdy neletela prvou triedou a tým ani v prednej časti lietadla, aj keď vždy to bol jej veľký sen. Jack ani chvíľu neváhal a rozhodol sa túto staršiu pani prekvapiť, aj keď jej spočiatku nič nepovedal. Amy vo svojom príspevku vysvetlila, aká bola Violet z tohto činu nadšená: „Mali by ste vidieť jej tvár, keď som jej priniesla večeru. Povedala, že jej dcéra jej neuverí a chce jej to dokázať fotografiou.“ Letuška jej preto urobila záber ako dôkaz a následne aj selfie s ostatnými členmi posádky a letuškami.

Celý internet je unesený Jackovým nezištným činom láskavosti, dokonca aj príbuzní Violet mu za jeho čin poďakovali. Tento nádherný príbeh sa veľmi rýchlo stal virálnym, čo nie je nič prekvapivé.

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.