Historické teploty v Amerike a Kanade. Teploty sú hlboko pod nulou a takúto zimu si niektoré štáty už veľmi dlho nepamätajú. Ulice a železnice doslova zívajú prázdnotou, ten kto súrne nemusí ani nevychádza. Severnú Ameriku totiž zasiahla vlna polárneho vortexu – ide o masu mrazivého vzduchu, ktorá sa zvyčajne nachádza v okolí severného pólu. Je to extrémnejšie o to viac, že spôsobuje silné ochladenie a taktiež vysoké mínusové teploty sú rovnaké, aké poznajú na Antarktíde. 

Foto od youtube

A to nie je všetko. Nebezpečné sú aj život ohrozujúce vetry, na ktoré upozorňujú meteorológovia. Vzhľadom k týmto extrémnym teplotám poštová služba v USA urobila veľmi zriedkavé rozhodnutie, a tým je, že pozastavili poštovú službu v štátoch Michigan, Iowa, Minnesota, severná a južná Dakota, Wisconsin, Illinois, Indiana, Ohio aj Pennsylvania.

USPS nebola jediná spoločnosť, ktorá si uvedomila nebezpečenstvo. Amtrak taktiež prerušil službu v Chicagu a oznámil, že extrémne poveternostné podmienky a opatrnosť ich prinútili k zrušeniu všetkých vlakov. Navyše, v štáte Illinois mali problém s výpadkami elektrickej energie, v Chicagu zatvorili školy a boli nútení zrušiť aj viac ako 1 000 letov. Na niektorých miestach zaznamenali teploty do -46 stupňov v noci a -30 stupňov cez deň. 

Zaujímavé je, že miestne električky v Chicagu stále jazdia, no to len preto, že tamojšie koľajnice zapálili a to doslova. Niekoľko spínacích mechanizmov pozdĺž trate nefungovalo práve kvôli mrazivým teplotám, ktoré veľmi zaťažujú kovové koľajnice. V boji proti tomuto problému sa rozhodli namočiť laná do petroleja. Tieto horiace laná umiestnili vedľa koľajníc, čo dopomohlo udržať ich dostatočne teplé na to, aby mohli fungovať. Koľajnice doslova horeli.

https://www.facebook.com/severeweatherEU/posts/2443304039226016:0

https://www.facebook.com/severeweatherEU/posts/2443364262553327:0

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.