Veda a technika ide neuveriteľným spôsobom dopredu a veci, o ktorých sa dalo do nedávna iba snívať sú odrazu možné. Odteraz si už môžu aj hluchí ľudia vychutnať živé divadelné predstavenia oveľa lepšie ako kedykoľvek predtým a to vďaka týmto novým okuliarom. Kráľovské národné divadlo v Londýne ponúkne tieto okuliare svojim divákom ako úplne prvé na svete. Budú dostupné pre každého, kto je hluchý alebo počuje len veľmi slabo.

Foto od youtube

Tlmočníci sú síce často k dispozícii, no nie sú vždy prítomní na predstaveniach. Okuliare dokážu ukázať aj skriptovaný dialóg na vnútornej strane šošoviek. Po niekoľkých mesiacoch testovania okuliarov bude spomínané divadlo sprístupňovať tento vynález od roku 2019 bezplatne a na všetkých predstaveniach, ktoré sa tam budú hrať. Navyše, výrobca okuliarov dúfa, že táto technológia bude čoskoro k dispozícii nielen v tomto divadle, ale vo všetkých divadlách na celom svete.

„Táto nová technológia umožňuje nepočujúcim a slabo počujúcim maximálny zážitok. Je naozaj úžasné, ako ďaleko sme pokročili a ako pozitívne to ovplyvnilo kvalitu života ľudí s týmto zdravotným hendikepom.“

Je k dispozícii aj takáto prezentácia:

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.