V Pompejách našli archeológovia pult, na ktorom sa pred 2 000 rokmi predávalo pouličné jedlo, alebo ako sa dnes používa pojem „street food“. Už vtedy mali svoj ekvivalent k dnešnému rýchlemu občerstveniu, s ktorým si spájame najmä jedlá z McDonald’s alebo iných podobných podnikoch. Pult alebo stánok našli pri bežných vykopávkach v meste, ktoré v roku 79 pochovala sopka.

Archeológovia odhalili takzvané termopolium, teda pult s teplými nápojmi a jedlami. Našiel sa v parku Regio V, ktorý nie je prístupný verejnosti. Massimo Ossana, riaditeľ archeologického parku sa k nálezu vyjadril takto: „Je to mimoriadny nález. Je to vôbec prvýkrát, čo vykopávame celé termopolium. V niektorých okrúhlych otvoroch sa dokonca našli aj pozostatky jedla spred 2 000 rokov. Predná časť pultu bola zdobená obrazmi, najmä obrazmi zvierat. 

Archeológovia našli aj zbytky keramického riadu a rôznych nádob. Zdá sa, že obrazy zobrazené na prednej strane sčasti naznačujú aké nápoje a jedlá sa tam predávali. Pozostatky jedál, ktoré boli objavené v otvoroch ukazujú, že v stánku poskytovali naozaj širokú škálu druhov jedál.

Zdroj

Foto: Facebook

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.