Pokiaľ ide o budovanie ich vysnívaného domu, ľudia majú veľa rôznych nápadov. Prinášali sme vám už rôzne zaujímavé domovy, no takýto ešte nie. Niektoréísi vyberajú pohodlné a malé bungalovy, iní sa rozhodnú pre luxusné obrovské domy. Existuje však hŕstka tých, ktorí sa rozhodnú postaviť niečo úplne iné, napríklad kontajnerový dom. Presne to urobil dizajnér Will Breaux a teraz je hrdým majiteľom domu postaveného výhradne z prepravných kontajnerov.

Jeho nový domov sa nachádza na ulici McGowen v Houstone. Podľa majiteľa je týchto 11 kontajnerov najrozsiahlejšou stavbou svojho druhu. Sú poukladané tak, aby mal k dispozícii trojposchodový dom spolu s terasou na samotnom vrchole. Chlapík sa už dlhšiu dobu pokúšal o to, aby mu nejaký odborník navrhol niečo špeciálne. To sa však nepodarilo, a preto sa rozhodol, že si takýto jedinečný domov postaví sám. „Začal som si pozerať projekty. Nakoniec som najal projektanta, aby navrhol trojpodlažný mestský dom. Neskôr som najal aj staviteľov, no po mesiacoch chodenia a kontrolovania som ich musel nakoniec vyhodiť, pretože mi neboli ochotní dať to, čo som chcel. Cesta k návrhu môjho domu teda začala okolo roku 2011,“ napísal muž do svojho blogu.

Breaux dostal predstavu o kontajnerovom dome už pred mnohými rokmi. A prečo kontajnery? Myšlienka za tým je dosť jednoduchá. „Prepravné kontajnery sú pevné, ohňovzdorné, dlhotrvajúce, zvládnu aj hurikány a majú viacero dobrých vlastnosti,“ vysvetlil Breaux. Muž však nie je profesionál v tomto odbore a nemal vedomosti o tom, čo by si vyžadovala stavba vysnívaného domovu. Ale bol odhodlaný urobiť čokoľvek.
Prvú vec, ktorú urobil, bolo vytvorenie 3D náčrtu svojej predstavy. Po dlhých hodinách strávených učením sa všetkého o stavbe je dnes už Breaux hrdým majiteľom pôsobivého domu, aj keď zvonku možno práve pôsobivo nevyzerá.

Zdroj

Foto: Boredpanda

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.