Aktuálne rezonuje vo svete jedna veľmi zaujímavá petícia. Takmer 14 miliónov ľudí sa už podpísalo za petíciu, ktorá vyzýva všetky krajiny, aby sa vzdali jadrových zbraní. Petícia takýchto rozmerov príliš nemá vo svete období a aj preto získala obrovskú pozornosť, no zaujal i jej cieľ.

Táto petícia je navrhnutá tak, že jej účelom je akoby zakázať všetky jadrové zbrane a prišla s ňou organizácia Nihon Hidankyo Bomb Sufferers, ktorú tvorí skupina preživších ľudí po útoku na Hirošimu a Nagasaki ešte v roku 1945. Jadrové zbrane zabili spolu až 194 000 ľudí a títo ľudia sa snažia o to, aby sa s ich používaním raz a navždy skončilo.

Celkom 13,7 miliónov ľudí podporilo petíciu, ktorú predložili OSN. Organizácii sa podarilo pozbierať naozaj pôsobivý počet podpisov jednak od ľudí z ulice, ale aj od ľudí prostredníctvom internetu. Podpisy bežných ľudí doplnilo 1 497 súčasných i bývalých guvernérov v Japonsku. Tento krok organizácie podporilo už aj viacero krajín, čo bolo cieľom. Pripravená je už dokonca Zmluva o zákaze jadrových zbraní.

Do dnešného dňa sa už 86 krajín zaviazalo, že týmto rokom prestanú vyrábať a používať jadrové zbrane. Bude zaujímavé sledovať ako sa to vyvinie, keďže napríklad USA a Spojené kráľovstvo odmietli podpísať zmluvu o zákaze jadrových zbraní.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.