70-ročná žena zo Spojeného kráľovstva strávila celý minulý rok zbieraním odpadkov z 52 britských pláži. Pat Smith strávila svoj čas v roku 2018 každý týždeň na tých najznámejších plážach ako Devone, Cornwall, Coverack, Blackpool Sands a ďalšími. Ozbrojená s vreckami na obaly či gumovými rukavicami zbavovala pláže odpadkov. Dokonca aj vianočný deň strávila zberom plastových fliaš na pláži Trevone.

Foto od youtube

Avšak, táto čiperná dôchodkyňa neplánuje so svojimi aktivitami prestať. “Vyčistiť 52 pláži v roku 2018 bolo mojim novoročným predsavzatím a podarilo sa mi ho splniť,” povedala Smith. “Nezastavím sa, pretože naše pláže potrebujú pomoc. Pokúsim sa ochrániť našu planétu pre deti a ich vnúčatá. Budem robiť všetko, čo bude v mojich silách.”

Foto od youtube

Smith je tiež zakladateľkou skupiny environmentálnych kampaní s názvom Final Straw Cornwall. Počas tohto jej ročného boja s čistením pláži jej niekedy pomáhali aj dobrovoľníci. “Ľudia nechápu, že to robím dobrovoľne. Všetci by sme mali prevziať zodpovednosť a podieľať sa na čistení našej planéty.”

Foto od youtube

Táto babička okrem iného prevádzkuje aj nocľaháreň v meste St. Austell v Cornwalli, v ktorej poskytujú aj raňajky. Taktiež dúfa, že jej úsilie pomôže druhým ľuďom lepšie si uvedomiť svoje správanie a podieľať sa na recyklácii plastov. “Najväčšia časť odpadkov pozostáva najmä z každodenných predmetov. Tieto veci používame všetci a je šokujúce, že znečisťujú naše krásne pláže. Prosím, skúste sa v tomto roku nad touto témou trochu zamyslieť.”

Zdroj

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť