Chcete si svoj život spraviť farebnejším? Na chvíľu sa to určite dá. V prípade, že navštívite tieto farebné miesta, tak môžete si byť istí, že ulahodia nielen vaším očiam, ale určite potešia aj vaše cestovateľské srdce. Ak chcete vedieť kam za takýmto zážitkom ísť, neprestávajte čítať.

Mramorová jaskyňa, Čile

Už viac ako 6000 rokov eradikujú vlny uhličitan vápenatý v patagónskych Andách. Návštevníci, ktorí sa vydajú do tamojších jaskýň môžu obdivovať jemné krivky mramorových rezov a akvamarín. Voda i skaly sú krásnej modrej farby.

marble cave fotografia
Foto od Dan Lundberg

Blue Grotto, Taliansko

Ak budete na Capri, vyskúšajte si plavbu na člne a preskúmajte túto žiariacu modrú jaskyňu. Ak však chcete vstúpiť do jaskyne, najskôr musíte počkať na príliv. Návštevníci obdivujú tiež tamojšie zafírové svetlo. Akékoľvek objekty ponorené vo vode sú kvôli malým bublinám striebornej farby.

blue grotto fotografia
Foto od pegasusf

Spiaggia Rosa, Taliansko

Sardínia je sama o sebe nádherná. A o to viac, keď ešte objavíte ružovú pláž. Flamingo -bledý stredomorský piesok je vyrobený z kombinácie drvených fosílií, kryštálov a korálov. Pláž bola kedysi ešte oveľa živšia, ale po desaťročiach zbierania piesku turistami sa odtieň piesku trochu zmenil.

spiaggia rosa fotografia
Foto od trevis_lu

Fly Geyser, Nevada

Niektoré z najkrajších pamiatok sveta boli vytvorené, dá sa povedať, náhodne. V roku 1964 vykonala geotermálna spoločnosť istú skúšku. No potom sa niečo pokazilo a projekt nedokončili. Horúca voda začala striekať a uhličitan vápenatý sa začal hromadiť. Voda vystrekovala stále vyššie a vyššie. Dnes je gejzír približne 2 metre vysoký a 3,6 metrov široký, no neustále rastie. Jeho fantastická farba je spôsobená termofilnými riasami, ktoré v horúcom a mokrom prostredí majú zelenú či červenú farbu.

fly geyser fotografia
Foto od Ken Lund

Jazero Natron, Tanzánia

Nie všetko farebné je plné života. A jazero Natron je takým príkladom, pretože ide o naozaj nehostinné prostredie. Jasne ružová a červená kôra je spôsobená usadeninami uhličitanu sodného a iných minerálov. Jazero je príliš slané a horúce na to, aby tam prežila väčšina zvierat.

Photo by youtube

Jazero Hillier, Austrália

Pozrite sa na život cez ružové okuliare. Stačí, že vycestujete na to správne miesto, kde uvidíte ružové jazero a to doslova. Nájdete ho v západnej Austrálii. Jazero Hillier sa stalo turistickou atrakciou práve pre svoju úžasnú farbu. Najlepšie je pozrieť si ho pri prelete helikoptérou. V kontraste so zeleným lesom a modrým Tichým oceánom vyzerá úžasne.

Photo by youtube

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.