Pri ukážkach ľudskosti a empatie sa deti často stávajú hlavnými protagonistami a tento príbeh, ktorý vám teraz predstavíme, nie je výnimkou. Na základnej škole v Zacatecas Educational Institute v Mexiku postavilo 35 detí prístrešky pre túlavých psov. To však nie je všetko, urobili to totiž tak, aby to bolo aj ekologické. Na stavbu využili recyklované materiály, ktoré našli doma.

Vynaliezaví študenti

Vďaka ich vynaliezavosti a šikovnosti sa stali hviezdami na sociálnych sieťach a každý chce vedieť, odkiaľ nápad prišiel. Nuž, všetko sa to začalo koncom školského roka, kedy piataci prišli s nápadom zrealizovať zmysluplný projekt, ktorý by mal aj určitý vplyv na spoločnosť. Študenti pod vedením svojho učiteľa sa napokon rozhodli riešiť problém (nanešťastie veľmi častý), ktorým sú túlavé psy bez domova. Z tohto dôvodu sa deti rozhodli stavať pre psíkov búdy, kde by sa tieto opustené zvieratá mohli ukryť pred chladom alebo dažďom.

Využité materiály 

Projekt mal aj iný účel – stavať búdy z materiálov, ktoré našli študenti u seba doma, aby tak podporili dôležitú recykláciu. Deti stavali úkryty pomocou dreva, starých listov, plastových fliaš, kartónov, látok atď. Čo sa týka zdobenia psích domčekov, tak tam použili všetku svoju fantáziu a vyzdobili ich tak, aby sa budúci obyvatelia cítili útulne.

Projekt so zmyslom a príčinou 

Študenti od začiatku vedeli, že ich projekt by mal mať jasný účel. Akonáhle predstavili tieto malé domčeky pre túlavých psov, vedeli komu ich venujú. Tento dar smeroval neziskovému združeniu „Albergues Lazos Caninos“, ktoré sa venuje záchrane a rehabilitácii túlavých zvierat v mexickej Guadalupe.

V Mexiku sú túlavé psy obrovský problém

V Mexiku sa stali túlavé psy verejným problémom. Podľa spoločnosti Boehringer Ingelheim Animal Health je až 70% zo všetkých psov túlavých! Je to skutočne alarmujúce číslo a prináša aj množstvo environmentálnych komplikácií. V krajine sa tak rozhodli ísť cestou, ktorá bude ľudí nabádať k tomu, aby si psíkov nekupovali, ale adoptovali z útulkov. Snažia sa taktiež zvýšiť informovanosť o zodpovednom vlastníctve domácich miláčikov. A darí sa im celkom dobre, pretože stále viac ľudí sa venuje tomuto problému, pričom vznikajú aj nové organizácie.

 

Zdroj

Foto Brightside

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.