Bez ohľadu na to koľko máte rokov, každý má z času na čas tie dni, kedy sa život zdá byť ťažší ako obvykle. A v týchto ťažkých chvíľach môže byť povzbudivé slovo od niekoho, kto vás má rád a stará sa o vás, dôležitejšie ako čokoľvek iné.

A deti nie sú výnimkou. Chodiť do školy, študovať a snažiť sa nájsť si priateľov môže byť oveľa náročnejšie ako sa to na prvý pohľad môže zdať. Problém je ešte o to väčší vtedy, keď sú deti v škole, kde s nimi jednoducho rodičia nemôžu byť a ani podporiť v prípade potreby. Najviac sa to týka najmä tých detí, ktoré sú na rodičov naviazané a v kolektíve cudzích ľudí sa bez nich necítia dobre. Preto môže byť pre takéto detičky mimoriadne povzbudivá aj obyčajná správa v akejkoľvek forme.

A jedna z mamičiek sa toho chopila po svojom. Jej činnosť oslovila najmä Amandu Cox, ktorá je učiteľkou a tá sa podelila na svojom profile s krásnym príbehom, ktorý si zaslúžil viac ako 600 tisíc reakcií. Zdieľala fotografiu znázorňujúcu hromadu ceruziek a na každej z týchto ceruziek je napísaný sladký odkaz pre jedného z jej žiakov. Tie odkazy znejú napríklad: „Si nesmierne talentovaný“, „Toto bude skvelý rok“, „Nikdy sa nevzdávaj“, „Si skvelý“, „Ľúbim ťa“ a tak ďalej.

Jedného dňa si Amanda všimla, že dochádzajú ceruzky, takže požiadala svojich študentov, aby vytiahli všetky, ktoré vo svojich laviciach majú. Jeden chlapec sa však opýtal, či si môže tie svoje nechať a učiteľka povedala áno. Potom však zmenil názor a rozhodol sa niektoré ceruzky rozdať svojim spolužiakom. Keď si to Amanda všimla, tak sa pozrela na ceruzky bližšie a zistila, že na každej je niečo napísané. Bola veľmi prekvapená, no následne jej došlo, že tie odkazy musela chlapcovi napísať jeho matka.

Učiteľka bola týmto nápadom matky unesená natoľko, že sa rozhodla tento krásny príbeh zdieľať verejne. Amanda zároveň povzbudila rodičov, aby vždy hľadali spôsoby ako svojim deťom pripomenúť aké sú úžasné a milované. Taká obyčajná vec a zároveň tak úžasne inšpiratívna. 

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.