marihuana fotografia
Foto: Pixabay

Aj napriek legalizácií marihuany na rekreačné aj zdravotnícke účely v USA je užívanie tejto rastliny medzi mladými na ústupe . Hovorí o tom štúdia National Survey on Drug Use and Health, podľa ktorej je konzumácia tejto ľahkej „drogy“  medzi tínedžermi najnižšia   od roku 1994 .

 

Čoraz  viac vyhľadávaná dospelými.

Aj keď štatisticky mladých američanov konzumujúcich marihuanu napriek legalizácií a dostupnosti v štátoch ako Washington alebo Nevada  ubúda .  Čoraz viac konzumentov nachádza práve u staršej cieľovky.

Až 21% Američanov vyhľadá túto rekreačnú drogu minimálne raz mesačne, čo je najvyššie percento od roku 1985. Rovnako u tejto skupiny ľudí (18-25) klesá konzumácia alkoholu evidentne kvôli zvýšeniu konzumácie marihuany.

 

zdroj 

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.