Ochraňovať parky v Afrike je povolaním, ktoré zväčša zastávajú výlučne muži, no momentálne sa to na jednom mieste zmenilo. V Zimbabwe totiž úraduje výlučne ženská skupina ochrankýň, ktorá ochraňuje ohrozené voľne žijúce živočíchy pred lovcami.

Je to vôbec prvá takáto ženská ozbrojená skupina v Afrike. Chránia zvieratá v parku Phundundu Wildlife Park v Zimbabwe a pozorujú obrovskú plochu biotopu, ktorá je jedným z najväčších pytliackych revírov. Je tiež domovom pre viac ako 11 000 slonov. Táto príležitosť je skvelá najmä pre miestne ženy, ktoré sa snažia prekonať svoju nie práve najlepšiu životnú situáciu a nájsť si tak nové povolanie.

Foto od youtube

Kelly Lyee Chigumbura, mladá matka, ktorá stratila svoje dieťa kvôli neschopnosti nájsť si prácu, teraz získala túto prácu. Dostala tak dôveru a možnosť znovu sa začleniť do bežného života. Táto ochrankyňa voľne žijúcich živočíchov pracuje pre jednotku známu ako Akashinga, ktorej členky sú mladé ženy s podobnými príbehmi. „Keď sa mi podarí zastaviť pytliakov, cítim sa úžasne,“ povedal Kelly. „Chcem sa tejto práci venovať celý môj život. Budem s radosťou zatýkať pytliakov a chrániť zvieratá.“

Napriek tomu, že niektorí ľudia spochybňovali dôvody a obsadzovanie na tieto pozície ženy, ukázalo sa, že na to nebol najmenší dôvod. Prospešné vedľajšie účinky projektu sa už veľmi rýchlo ukázali ako neoceniteľné. „Vďaka takémuto modelu máme dvakrát toľko ľudí, z ktorých si môžeme svoje zamestnankyne vyberať,“ povedal bývalý ostreľovač špeciálnych síl, ktorý túto jednotku založil. „Myslím, že ženy navždy zmenia ich vnímanie aj ochranu.“

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.