Touto informáciou určite väčšinu z vás prekvapíme. V Spojených štátoch žije v zajatí toľko tigrov, že si to ani neviete predstaviť. Podľa svetového fondu na ochranu ich žije v zajatí viac ako vo voľnej prírode na celom svete! Pre porovnanie, v amerických domácnostiach i v iných zariadeniach ich je podľa oficiálnych štatistík 5 000, no skutočné číslo je zrejme ešte väčšie. Vo voľnej prírode ich pritom zostáva už len 3 900.

Pritom iba 6% z 5 000 sa chová v riadne akreditovaných zoologických záhradách. Zvyšok sa chová v chovných zariadeniach, rôznych parkoch či priamo na dvoroch súkromnými osobami. Vo štátoch neexistuje žiadny všeobecný zákon zakazujúci vlastniť exotické zvieratá ako domáce zvieratá. 20 federálnych štátov síce zakazuje chovanie väčších zvierat, no v ostatných krajinách je to absolútne legálne a nik vám to nemôže zakázať.

Okrem toho, že sú tieto zvieratá nebezpečné pre ľudí, tak to platí aj naopak, keďže majitelia často týrajú tigre v súkromnom vlastníctve a veľakrát dochádza k vykorisťovaniu. „Žiadny tiger nepatrí na dvor ani do suterénu. Jediný dôvod prečo ich niektorí chovajú je, že sa chcú predviesť pred ostatnými ľuďmi,“ povedal zakladateľ organizácie Big Cat Rescue. 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.