Archeológovia objavili honosné rímske sídlo v anglickom Scarborough a je zatiaľ jediné svojho druhu, nič podobné doteraz objavené nebolo. K objavu došlo pri prácach spoločnosti Keepmoat Homes, ktorá chcela v oblasti Eastfield v meste North Yorkshire postaviť nové sídlisko.

Razom sa začali ozývať odborníci, že ide o najvzácnejší objav svojho druhu na svete. Historici sa domnievajú, že ide o celý komplex budov. Súčasťou bola aj vyššia budova, ktorá obsahovala izby a viedol z nej východ do kúpeľného domu. Aktuálne pokračujú archeológovia s prácami, no zatiaľ sa predpokladá, že toto miesto dal vybudovať istý bohatý vlastník pôdy.

Keith Emerick, inšpektor historických pamiatok uviedol, že v jednom z opisov miesta sa uvádzalo, že sa tam nachádza náboženská budova a niečo ako kúpeľný dom. „Je to skutočne fantastický nález a prekonalo to všetky naše očakávania. Už teraz nám to dáva nové vedomosti a vieme zistiť viac o Anglicku z čias rímskej ríše,“ povedal Keith.

Tento objav má celosvetovú váhu a ide o mimoriadne vzácny objav z čias rímskej ríše. „Povedal by som, že je to jeden z najdôležitejších rímskych objavov za posledné desaťročie,“ dodal Keith. Spoločnosť Keepmoat Homes teda musela zmeniť plány a stavať na tomto nálezisku nebude.

 

Zdroj

Foto: Facebook

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.